Les Fiefs de Lagrange, Saint-Julien AC 75cl

Les Fiefs de Lagrange, Saint-Julien AC 75cl

Nimi: Les Fiefs de Lagrange, Saint-Julien AC 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Bordeaux, Medoc

Tootja: Chateau Lagrange

Aastakäik: 2009

Mari: 57% Cabernet Sauvignon, 35% Merlot, 8% Petit Verdot

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 614

Hinnaklass: €€

Les Fiefs de Lagrange on kuulsa Saint-Julieni veinimõisa Chateau Lagrange (3eme Cru) teine vein, mis on valmistatud 57% Cabernet Sauvignon, 35% Merlot ja 8% Petit Verdot viinamarjadest. Veini valmistamine on Bordeaux traditsioone järgiv, käärimine toimub termokontrolliga eri suurustes roostevaba terasest mahutites. Käärimisprotsess kestab 15–20 päeva ja käärimistemperatuur ei ületa 30 kraadi. Vein laagerdub tammevaatides 12 kuud, millest 20% on uued vaadid.

Chateau Lagrange veiniaedade kruusane struktuur varieerub väga peenest kuni jämedani ning see on segatud liiva ja raua-rikka saviga. Valduse keskus, mis asub 24 meetri kõrgusel merepinnast on ühtlasi ka Saint-Julieni kõrgeim tipp. 1983. aastal ostis Jaapani päritolu Suntory mõisa ja tõi sinna väikese armee töölisi, kelle ülesandeks sai viinamarjaaeda üles panna korralik kuivendussüsteem ja istutada aeda uued viinamarjapuud. Lisaks võeti kasutusele täiesti uus veinikoda ja laagerdusruumid, kogu mõisa sisustus ehitati ümber ja taastati ka mõisa kuulus vahitorn. Samuti taastati ka veini 3eme Cru staatus. 

Aroomis on tunda mustsõstart, valgeid lilli, aniisi ja värsket puuviljasust. Maitse on heas balansis, harmooniline, tunda on musti marju ja mineraalset kriidist järelmaitset. Küpsemispotentsiaal aastani 2020. Soovitav on vein dekanteerida ning serveerida 17-18 kraadi juures erinevate liharoogadega ning keskmiselt küpsete juustudega.

Wine Advocate 90-92p
Jancis Robinson 16.5p