Les Barnabes, Chinon AC, Olga Raffault 75cl

Les Barnabes, Chinon AC, Olga Raffault 75cl

Nimi: Les Barnabes, Chinon AC, Olga Raffault 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Loire

Tootja: Domaine Olga Raffault

Aastakäik: 2014

Mari: 100% Cabernet Franc

Alkoholisisaldus: 12,5% vol.

Tootekood: 325

Hinnaklass:

TOODE EI OLE HETKEL SAADAVAL!

Olga Raffault on kindlasti üks kuulsamaid veinitootjaid kogu Chinon'i piirkonnas ja teda loetakse kohaliku orgaanilise viinamarjakasvatuse ja jätkusuutliku veinitootmise teerajajaks. Chinon'ist tulevad Loire oru ühed kõige hinnatumad Cabernet Franci põhised veinid. Veinimõisa juhivad täna Olga tütretütar Sylvie ja tema abikaasa Eric de la Vigerie, kes esindavad Raffault'i pere 4. generatsiooni.

Veinimõis omab kokku 25 hektarit suurepäraseid Cabernet Franci aedu Savigny-en-Véron'i küla ümbruses Vienne jõe kallastel, kokku kolmel terroiril. Veinivalmistamine järgib kohalikke traditsioone. Viinamarjad koristatakse eranditult käsitsi ning veinid küpsevad suurtes neutraalsetes tammevaatides. See aitab rõhutada Cabernet Franci ning siinse piirkonna loomulikku karakterit.

'Les Barnabés' veiniaia pinnases on liiv ja kruus. Viinamarjad pressitakse täiskobaratena. Pärast 15 päeva pikkust kääritamist 28 kraadi juures suunatakse vein 50hl suurustesse tammevaatidesse 4-6 kuuks. Serveerida 14-16 kraadi juures Riedeli Bordeaux klaasist.