Le Coq Rouge, Vin de France, Sacha Lichine 75cl

Le Coq Rouge, Vin de France, Sacha Lichine 75cl

Nimi: Le Coq Rouge, Vin de France, Sacha Lichine 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Languedoc

Tootja: Sacha Lichine

Aastakäik: 2015

Mari: Grenache, Syrah, Merlot

Alkoholisisaldus: 12,5% vol.

Tootekood: 700

Hinnaklass:

Sacha Lichine tootesari Lõuna-Prantsusmaalt. Nagu Chateau d'Esclansi puhul, hoolitseb ka nende veinide valmistamise eest enoloog Patrick Léon, kes oli 23 aastat Chateau Mouton Rothchildi veinimeister. Kasutatakse ka konsultant Michel Rollandi teenuseid. Selles sarjas on 3 veini - rikkalik punane Le Coq Rouge, elegantne valge La Poule Blanche ja värske rosé Le Poussin Rosé. 

Le Coq Rouge on valmistatud parimatest viinamarjadest, mis on kasvanud Lõuna-Prantsusmaa tuntuimates ja parimates veinipiirkondades Thézan, Corbieres, Maurassan, Bezieres, Puicheric ja Minervois. Veini valmistamiseks kasutatakse Grenache, Syrah ja Merlot viinamarju. Vein ühendab endas parimat Prantsusmaa veinivalmistamise teadmistest kaasaegseima veinivalmistamise tehnoloogiaga. Pärast marjade korjamist lastakse kobaratel mõned päevad eel-käärida, samas hoitakse temperatuurid võimalikult madalad, marjakobarate pressimine on äärmiselt aegalane ja õrn, käärimise käigus rakendatakse sagedast marjakestade üle-pumpamist. Käärimine kestab 12 - 18 päeva, veini ei laagerdata tammevaatides.

Veini aroom on väga kompleksne, sügavad kirsi noodid on segatud vürtsikate nüanssidega. Maitses tunda isuäratavat šokolaadi - vanilje kombinatsiooni koos mustsõstra ja metsamarjade maitsetega, lõppmaitse on rikkalik, erakordselt kauakestev ja võimas. Suurepärane kaaslane Piri-Piri kanaga või Penne Arabiata'ga. Suurepärane tomatite baasil valmistatud hautistega ja küpsete vanemate juustudega. Serveerida 16 kraadi juures.