Le Cicale di Vincigliata, Chianti DOCG, Bibi Graetz 75cl

Le Cicale di Vincigliata, Chianti DOCG, Bibi Graetz 75cl

Nimi: Le Cicale di Vincigliata, Chianti DOCG, Bibi Graetz 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Toscana

Tootja: Bibi Graetz - Testamatta

Aastakäik: 2015/2016

Mari: 100% Sangiovese

Alkoholisisaldus: 12,5% vol.

Tootekood: 1951

Hinnaklass:

Bibi Graetz on väike butiikveinimaja, mis on suhteliselt lühikese ajaga (esimene aastakäik oli 2000.) jõudnud Itaalia kultustootja staatusesse. Veinimaja asub Firenze külje all Fiesole linnas. Bibi armastab väga vanu veinipuid ning toodab enamus oma veinid just vanade puude saagist (60+ aastat). Ta kasutab ainult Fiesole piirkonnale omaseid marjasorte - Sangiovese, Caniolo ning Colorino. Sealne pinnas koosneb peamiselt savist, liivast ja lubjakivist ning on fosfori, kaaliumi ning magneesiumi rikas.

"In a region abundant with an ocean of average wines, those that emerge from Bibi Graetz's tiny estate are nothing short of extraordinary. This is a superb set of releases and I can't recommend the wines highly enough." Antonio Galloni

See Chianti on valmistatud 100% Sangiovese viinamarjadest, mis tulevad Firenze, Pontessieve ja Fiesole veiniaedadest. Viinamarjad koristatakse käsitsi septembri teisel poolel ja oktoobri alguses. Kääritamine ning veini laagerdus toimub ainult terasmahutites. Enne müügile tulekut puhkab vein veel pudelis 7 kuud. Selle veini esimene aastakäik oli 2011. Aastane kogutoodang on 3300 kasti.

Väga elegantne näide Sangiovesest ning Chiantist. Aroom on väga värske ja marjane, tunda on kirsse, punaseid marju ning õrna vürtsikust. Keskmise täidlusega maitse ning väga pehmed tanniinid. Jääksuhkur 1 g/l kohta happesus 5 g/l kohta.

Veini tutvustav video [link]. Veinimaja tutvustav video [link].

James Suckling 91p (2011)
Wine Spectator 89 p (2013)