L'Argnée "Vieilles Vignes", Gigondas AC, Famille Perrin 75cl

L'Argnée "Vieilles Vignes", Gigondas AC, Famille Perrin 75cl

Nimi: L'Argnée "Vieilles Vignes", Gigondas AC, Famille Perrin 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, South-Rhone

Tootja: Famille Perrin

Aastakäik: 2016

Mari: 100% Grenache

Alkoholisisaldus: 15% vol.

Tootekood: 539

Hind: 82.50

Hinnaklass: €€

L’Argnée on ajalooline veiniaed, mis kuulub Perrini pere kõige haruldasemate aarete hulka. Aed asub Gigondas’i veinipiirkonna edelanurgas, Gigondas’i ajaloolise küla südames, pinnases rohkesti liiva ja settelist meremuda, aia suurus on pisut alla 1 hektari ja need ülivanad Grenache veinipuud on hämmastavad 130 aastat vanad (pre-phylloxera perioodist), kokku saab sellest aiast vaid 1500 pudelit igal aastal.

Viinamarjad korjatakse käsitsi väikestesse korvidesse ja seejärel transporditakse Chateau de Beaucasteli veinimõisa, kus toimub veini valmistamine. Veinimajja saabudes marjakobarad sorteeritakse, marjadelt eemaldatakse varred ja pannakse 50 hl suurustesse tammevaatidesse, kus marjad seisava kuni algab käärimine. Veinivirde kontsentratsiooni ja temperatuuri kontrollitakse iga päev regulaarselt, vajadusel surutakse veinimütsi alla või tehakse veinivirde ümberpumpamist. Pärast alkoholkäärimise lõppemist suunatakse vein suurtesse foudre tüüpi tammevaatidesse, kus vein laagerdub kokku 18 kuud.

Veinil on sügav rubiinpunane värvus, purpuri varjunditega. Aroom on väga intensiivne ja komplekssne, eristuvad mustad metsamarjad, suitsused ja magusad vürtsid, vaarikamoos, lagrits. Maitse on väga rikkalik ja jõuline, äärmiselt kontsentreeritud, kuid siidiste ja delikaatsete tanniinidega, eristuvad mustikad, magus vürtsikas ploom, küps maasikas, delikaatne tammevanilje, isuäratav mineraalne lõppmaitse.

Toitudest sobib küpsetatud ulukilihaga, praetud veiselihaga serveeritud koos seentega, tummise rikkaliku lihahautisega, küpsete vanade juustudega. Serveerida 15 kraadi juures mahukast Riedel Veritas New World Syrah klaasist. Veinil on väga pikk küpsemispotentsiaal, headel aastakäikudel ja ideaalsetel hoiutingimustel 20 – 25 aastat.