Lagar de Baixo, Bairrada DOC, Niepoort 75cl

Lagar de Baixo, Bairrada DOC, Niepoort 75cl

Nimi: Lagar de Baixo, Bairrada DOC, Niepoort 75cl

Riik/regioon: Portugal, Beiras

Tootja: Niepoort

Aastakäik: 2014

Mari: 100% Baja

Alkoholisisaldus: 12% vol.

Tootekood: 923

Hind: 22.10

Hinnaklass:

Niepoorti perekond on portveine valmistanud 1842. aastast alates. Uus lehekülg Niepoorti ajaloos pöörati 1987. aastal kui Dirk Niepoort ostis Duoro piirkonnas veinimaja tavaveinide valmistamiseks. Mõni aasta tagasi ostis Dirk kaks väikest veinimaja kahes uues piirkonnas - Dão's ja Bairrada's (kaart). Kõigis kolmes piirkonnas on erinev pinnas: kiltkivi ehk schist (Duoros), lubjakivi (Bairradas) ja graniit (Dãos).

Dirki suur armastus Baga viinamarjasordi vastu sundis teda 2012. aastal ostma ja renoveerima väikese väga vanade veinipuudega veinimaja (Quinta de Baixo) Bairrada piirkonnas. 2014 on selle veini alles kolmas aastakäik. 

Lagar de Baixo veini jaoks kasutatakse nooremate kui ka väga vanade Baga veinipuude saaki (keskmine vanus 20 aastat). Kääritamine toimus suurtes tammemahutites 4 nädalat. Malolaktiline kääritamine toimus kasutatud 228L ja 2500L suurustes tammevaatides, kus ka vein 18 kuud laagerdus. Vein on pudeldatud filtreerimata. Valmistatud vaid 3900 pudelit.

Aroomis on kirssi ja mustsõstart, tammenoodid on hästi integreeritud. Maitses on meeldivalt pehmed tanniinid, väga värskendava ja puhta järelmaitsega. Serveerida Riedeli Pinot Noiri klaasist 14-15 kraadi juures. Toitudest sobib ideaalselt uluki ja metslooma lihaga, ubade hautisega, punaste ubadega ja läätse toitudega ning tursaga.