La Villa, Langhe Rosso DOC 75cl

La Villa, Langhe Rosso DOC 75cl

Nimi: La Villa, Langhe Rosso DOC 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Piemonte

Tootja: Elio Altare

Aastakäik: 2005

Mari: 60% Barbera, 40% Nebbiolo

Alkoholisisaldus: 14,5% vol.

Tootekood: 1790

Hinnaklass: €€€

Elio Altare "super-piemonte", mis valmistatud 60% Barbera ja 40% Nebbiolo viinamarjadest. La Villa veiniaiad asuvad Monforte d'Alba tsoonis ning hõlmavad vaid 0.8 hektarit. Viinapuude kõrgus merepinnast on 280 meetrit ning saagikus üli madal, 3 tonni hektarilt. Aastane kogutoodang on ainult 3 000 pudelit. Veinivirre on kestadega kontaktis temperatuurikontrolliga ringlevas mahutis (rotofermneter) 3-4 päeva. Peale käärimist laagerdub vein 100% uutes Prantsuse tammevaatides 18 kuud.

Aroom on rikkalik, tunda on ploome ja murakaid. Maitses eristuvad värsked punased marjad, hästi balansseeritud tanniinid ja elegantne happesus (tänu Barbera viinamarjale). Serveerida 18 kraadi juures. Toitudest sobib punase lihaga ja täidlaste juustudega. Pika vanenemispotentsiaaliga.

Elio Altare on lisaks Langhe piirkonnale ka suur Burgundia ja Pinot Noir austaja. See seletab miks Elio juba 30 aastat tagasi võttis kasutusele meetodid, millest Piedmontis poldud kuuldudki. Elio Altarest on saanud modernse stiiliga Barolo liider, kus veinid on "joodavad" juba paari aasta vanuselt. Veinimajal on ainult 10 hektarit veiniaedu ning aastas toodetakse 55 000 pudelit veini.

Gambero Rosso - 3 Glasses