La Romanee Grand Cru AC (Monopole) 75cl

La Romanee Grand Cru AC (Monopole) 75cl

Nimi: La Romanee Grand Cru AC (Monopole) 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Burgundia, Cote de Nuits

Tootja: Domaine Comte Liger-Belair

Aastakäik: 2007

Mari: 100% Pinot Noir

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 229

Hinnaklass: €€€

1827. aastast alates on selle mõisa juveel olnud La Romanée aed - üks kuuest Burgundias asuvast Grand Cru monopol aiast (st. kogu aed kuulub ainult ühele tootjale). Teised viis aeda on La Romanée-Conti, La Tache, La Grand Rue, Clos de Tart ja Clos de Lambrays.

La Romanée on 0.84 hektariga kõige väiksem monopol Grand Cru aed kogu Burgundias. Veiniaed asub kohe kuulsa La Romanée-Conti aia (1.81 ha) kohal ning neid eraldab vaid väike jalgrada. Saagikus on väga madal, 30 hl/ha kohta, mis võimaldab toota kuni 4000 pudelit. Veinipuude keskmine vanus on 50 aastat ning pinnas on väga sarnane naaberaia La Romanée-Contiga. Kõik tööd veiniaias tehakse eranditult käsitsi ja hobusega.

Domaine du Comte Liger-Belair'il on pikk ja keeruline ajalugu. Alates 2000. aastast võttis Louis-Michel Liger-Belair mõisa juhtimise üle. Varasemalt aastakümneteks välja renditud aiad, kaasa arvatud La Romanée, ei olnud pikka aega oma võimekuse tipul, kuid praegu on paljude Burgundia veinide asjatundjate ja kriitikute arvates La Romanée oma kuulsa naabri La Romanée-Contiga samal tasemel.

Bettane & Desseauve 98p (2018-2027+)