La Raison d'Hetre, Cotes de Bordeaux Castillon AC 75cl

La Raison d'Hetre, Cotes de Bordeaux Castillon AC 75cl

Nimi: La Raison d'Hetre, Cotes de Bordeaux Castillon AC 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Bordeaux, Libourne

Tootja: L'Hetre - Anne & Jacques Thienpont

Aastakäik: 2017

Mari: 95% Merlot, 5% Cabernet Franc

Alkoholisisaldus: 14,5% vol.

Tootekood: 679

Hinnaklass: €€

Jacques Thienpont (Château Le Pin omanik) ostis 2016 aastal väikese veinimaja Castillon Côtes de Bordeaux's nimega Château Goubeau.

Castillon Côtes de Bordeaux on kohe St. Emilioni naaber idas ja paikneb suuresti samal lubjakivi platool nagu St. Emilion. Nende kahe piirkonna (terroiri) sarnasuse tõttu on ka paljud Bordeaux tippmõisad (nagu näiteks: Château Pavie, Château Canon La Gaffeliere, Château Beau-Sejour Becot) just Castillon Côtes de Bordeaux'sse viimase dekaadi jooksul omale mõne valduse seotanud.

Jacques pani veinimõisale uue nime - L'Hêtre - mis tõlkes tähendab pöögipuud. Valdused on vaid 10 hektari suurused ja veinipuude keskmine vanus on 40 aastat. Veinimaja on 2012. aastast orgaaniline.

Vein on valmistatud 95% Merlot ja 5% Cabernet Franc viinamarjadest. Kääritamine toimub betoonmahutites. Vein laagerdub kokku 15 kuud tammevaatides, millest 50% on ühe aasta vanused Prantsuse taamevaadid ja 50% kahe aasta vanused. 

Vaata ka veinimaja esiveini L'Hêtre. Esiveiniga võrreldes tuleb selle veini saak valduse madalamal asuvatest aedadest, kus pinnases on rohem savi.

Saadavus on väga limiteeritud!