La Prohibicion, Vino de la Tierra Castilla y Leon, Bodegas Pittacum 75cl

La Prohibicion, Vino de la Tierra Castilla y Leon, Bodegas Pittacum 75cl

Nimi: La Prohibicion, Vino de la Tierra Castilla y Leon, Bodegas Pittacum 75cl

Riik/regioon: Hispaania, Castilla y León, Bierzo

Tootja: Bodegas Pittacum

Aastakäik: 2010

Mari: 100% Garnacha Tintorera (Alicante Bouchet)

Alkoholisisaldus: 14,5% vol.

Tootekood: 1452

Hind: 38.40

Hinnaklass:

La Prohibicion on põnev vein kuna on valmistatud 100% Garnacha Tintorera (Alicante Bouchet) viinamarjadest, mis pärinevad Bierzo DO piirkonnast, aga kuna kohalik reeglistik nõuab, et sealsed veinid peavad olema valmistatud vähemalt 70% ulatuses Mencia marjadest, siis Bierzo märgistust pudelisildil ei ole. Veini eesmärk on näidata, et ka 100% Garnacha Tintorerast on võimalik valmistada suurepärane vein ning sellest ajendatuna on veinil ka vastav nimi. Alkoholisaldus 14.5% vol.

Veinipuud paiknevad järskudel nõlvakutel ning on rohkem kui 100 aastat vanad. Veiniaias ei kasutata ühtegi kemikaali ning kogu töö toimub käsitsi, kaasa arvatud marjade koristus. Marjad koristatakse tihtipeale hilja (oktoobri teine pool) ning seejärel toimub hoolikas sorteerimine. Viinamarjad pressitakse täiskobaratena ning toimub ka täielik malolaktiline kääritamine. Vein laagerdub 22 kuud uutes Prantsuse tammevaatides. Enne pudeldamist veini ei $ltreerita ega selgindata.

Aroomis on tunda tumedaid kirsse ja vürtsikust. Maitse on värske, samas jõuline, täidlane ja kõrge happesusega, mis võimaldab seda veini hoida aastakümneid. Serveerida 16 kraadi juures. Toitudest sobib suurepäraselt jõuliste hautistega, punase lihaga, tuunikalaga, vanema kitsejuustuga ning sinihallitusjuustudega. Aastane toodang on vaid 3000 pudelit.

Guia Penin 93 p (2009)
Wine Advocate 92 p (2009)