La Gascogne d'Alain Brumont, Merlot - Tannat, Cotes de Gascogne IGP 75cl

La Gascogne d'Alain Brumont, Merlot - Tannat, Cotes de Gascogne IGP 75cl

Nimi: La Gascogne d'Alain Brumont, Merlot - Tannat, Cotes de Gascogne IGP 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, South-West

Tootja: Brumont

Aastakäik: 2016

Mari: 60% Merlot, 40% Tannat

Alkoholisisaldus: 14% vol.

Tootekood: 804

Hind: 11.70

Hinnaklass:

Alain Brumont tahtis teha veini, mis sobiks juua noorelt ning oleks hea hinna-kvaliteedi suhtega. Selle veini jaoks valib ja ostab Alain Brumont viinamarju parimatelt viinamarjakasvatajatelt Gascognes ning kasutab oma ekspertiisi ja kogemusi, et toota maailmaklassilist igapäeva veini.

Merlot-Tannat on valmistatud 60% Merlot ja 40% Tannat viinamarjadest. Enne käärimist on veinivirre kestadega kontaktis 2 nädalat, peale mida toimub käärimine 28 kraadi juures. Veini ei ole hoitud tammevaadis, vein seisab terasest mahutites 12 kuud. Vein pudeldatakse kiiresti, et säilitada veini värskust ja puuviljasust. Vein on hästi balansseeritud ja väga nooruslikus stiilis.

Värvuselt rubiinpunane, aroomis mustad marjad ja kerge pinnase noot, maitse on väga avar ja täidlane, sooja, ümara ja elegantse maitsega, tunda kerget marjamoosi nüanssi, lõppmaitses kerge vürtsikus ja meeldivad elavad tanniinid. Serveerida erinevate liharoogadega, küpsetatud ja grillitud, küpsetatud pardiga, erinevate hautistega, tomati baasil valmistatud roogadega ja mitmesuguste juustudega, eriti Roqfort, Bleu d'Auvergne, Ossau Iraty ja Chaumes. Serveerida 16 - 18 kraadi juures ja võimalusel dekanteerida 1 tund enne serveerimist.

Alain Brumonti veinimaju Chateau Montus ja Chateau Bouscassé võrreldakse Prantsusmaa absoluutsete tippmõisadega nagu Ausone, Cheval Blanc, Pétrus, Latour, Lafite-Rothschild, Margaux, Yguem ja Haut Brion (Andrew Jefford ajakirjast Decanter). Prantsusmaa veiniteatmik Bettane & Desseauve loeb Alain Brumonti mõisasid top 5 Prantsusmaa veinimaja hulka („edela Prantsusmaa Pétrus").