La Combe d'Orveau, Chambolle-Musigny AC, Domaine Anne Gros 75cl

La Combe d'Orveau, Chambolle-Musigny AC, Domaine Anne Gros 75cl

Nimi: La Combe d'Orveau, Chambolle-Musigny AC, Domaine Anne Gros 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Burgundia, Cote de Nuits

Tootja: Domaine Anne Gros

Aastakäik: 2012

Mari: 100% Pinot Noir

Alkoholisisaldus: 12,5% vol.

Tootekood: 209

Hind: 111.80

Hinnaklass: €€€

Anne võttis oma perekonna Vosne-Romanées asuva veinimaja juhtimise üle 1988. aastal vaid 25 aastaselt. Täna toodab see üliväike maja ainult 2500 kasti veini ning on saanud tõeliseks täheks Burgundia veinimaastikul. Anne toodab oma veine äärmiselt hoolikalt ning pole ime, et tema veinid on maailmas väga taganõutud.

Mõisa veinivaldused on vaid 6.5 hektarit ning töö veiniaias on orgaaniline. Viinamarjad koristatakse käsitsi, sorteeritakse hoolikalt ning eemaldatakse vartest. Anne kasutab ainult naturaalset pärmi ja minimaalset filtreerimist. Kääritamine toimub suurtes tsementmahutites 12-15 päeva jooksul. Veinid laagerduvad tammevaatides keskmiselt 16 kuud.

Anne Gros'i 1 hektari suurune Chambolle Musigny Combe d'Orveau aed on kuulsa Echézeaux naaber, kuid huvitaval kombel külaveini klassi!katsiooniga. Tegelikult on Combe d'Orveau "premier cru" aed aga ajalooliselt on üks väike aia osa jäänud küla klassifikatsiooni tasemele. Paljud eksperdid isegi arvavad, et Combe on üks põnevamaid premier cru aedu ning tihti ka alahinnatud, kuna see paikneb erinevate grand cru aedade vahel ja vääriks seega grand cru staatust.

Chambolle saab tavaliselt kõige kiiremini joogiküpseks tänu naturaalselt madalale happesusele. Tanniinid on sellel aial alati väga heas balansis ning vein on tuntud eelkõige oma elegantsuse poolest. Aroomis on tunda punaseid puuvilju (vaarikaid ja punaseid sõstaraid) ning roosi noote. Anne soovitab seda veini juua küllaltki noorelt, 2 kuni 10 aasta jooksul.