La Bruja de Rozas, Vinos de Madrid DO, Comando G 75cl

La Bruja de Rozas, Vinos de Madrid DO, Comando G 75cl

Nimi: La Bruja de Rozas, Vinos de Madrid DO, Comando G 75cl

Riik/regioon: Hispaania, Madrid

Tootja: Comando G

Aastakäik: 2018/2019

Mari: 100% Garnacha

Alkoholisisaldus: 14,5% vol.

Tootekood: 1475

Hind: 26.10

Hinnaklass:

Kuskil 15 aastat tagasi kuulsid kaks veinimeistrist sõpra Daniel Landi ja Fernando Garcia linnalegendi, et kõrgel Sierra de Gredose mägedes asuvad üliväikesed, peaaegu ligipääsmatud väga vanad Garnacha veiniaiad. Vaatamata Madriidi lähedusele (tund aega autosõitu) on see unine ja mägine maapiirkond olnud pikka aega väga vaene ja lisaks ekstreemsele asukohale on seal veiniaias töötamine olnud vaid üksikute kohalike "hullude" jaoks. Paljud veiniaiad on 1000 meetri kõrgusel mäeahelike vahel ja kuna sinna pääseb ainult jalgsi, siis kõik on aeganõudev käsitöö. Paljud iidsed aiad on ka maha jäetud, sest uued põlvkonnad on väga harva oma vanematelt selle töö üle võtnud.

Viimased aastakümned on kohalikud vanamehed oma tillukeste (0.1-0.5 ha suuruste) veiniaedade saagi müünud sentide eest suurtele kooperatiividele, kus kõik see vanade Garnacha puude saak on jõudnud anonüümsetesse segudesse. Dani ja Fernando otsustasid parimad aiad üles otsida. Nii saigi 2008. aastal alguse Comando G. Praegu haldavad nad 10 hektarit, mis asuvad kõik 850-1200 meetri kõrgusel graniidisel pinnasel. Vaata veiniaia pilte siit.

Kogu töö on biodünaamiline ja igas väikeses veiniaias on individuaalne lähenemine. Dani ja Fernando kasutavad ka maailma hinnatuima terroiri eksperdi Pedro Parra abi, kes pinnast analüüsides oskab iga aia kohta parimaid töömeetodeid soovitada. Comando G Garnachad meenutavad pigem Burgundia Pinot Noire kui vanakooli moosiseid, alkohoolseid ja liigse tammega Garnachasid  ja kuna nende lähenemine on veiniaia põhine, siis on nad ka oma veinid jaotanud Burgundia klassifikatsiooni järgi: village, 1er cru ja grand cru.

La Bruja de Rozas on 'village' vein, mis tuleb mitmest aiast, kus pinnases on liivane graniit, 60-85 aastased veinipuud asuvad 850 meetri kõrgusel. Kääritamine toimub täiskobaratega ja ainult naturaalse pärmi abil suurtes avatud Prantsuse tammevaatides. Vein laagerdub 9 kuud 30-60 hl suurustes tammemahutites. 

Vaata ka teisi Comando G veine: siit, siit ja siit. Huvi korral tasub lugeda ka The New York Timesi hiljutist artiklit Comando G-st siin.

James Suckling 95 p
Wine Advocate 94 p

"Slate, blackberry and black-cherry aromas that follow through to a full body with density and tight, layered tannins. Some Spanish-cedar undertones. An opulent yet polished and silky mouth feel. Drink or hold." James Suckling 95 points 

"I know the 2018 La Bruja de Rozas pretty well, not only because I have tasted it repeatedly before but also because it's a wine that I always buy, and I've gone through a case of this excellent 2018 already. But I wanted to put it in context of the rest of 2018s and the 2019 that was also bottled at the time of this tasting in November 2020. Time in bottle has also done it good: there is more finesse, the herbal notes have been polished, and the light comes through more clearly. The palate is more austere, more serious, think cold stones, sharp and narrow. This is getting more serious. This is the finest vintage for this cuvée to date and an excellent value. A wine to buy by the case... if it's still available!" Robert Parker's Wine Advocate 94 points