L Franc Bandit, Vino da Tavola 75cl

L Franc Bandit, Vino da Tavola 75cl

Nimi: L Franc Bandit, Vino da Tavola 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Piemonte

Tootja: Proprieta Sperino

Aastakäik: 2004

Mari: 100% Cabernet Franc

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 1788

Hinnaklass: €€€

Veinile annab tugeva iseloomu Lessona unikaalne terroir ja see et ta on valmistatud 100% Cabernet Franci viinamarjadest, murdes sellega appelatsiooni reegleid. Samuti on iseäralik veinisilt, kus kirjas:

 "...cross the Alps, elegant white steed, to and from, etcetera... noble roots, silently, solitary bandit, and a bunch of other things, if only they came to mind. All right then, maybe even enough, nay rather, no: he took a liking he did to these ancient sands, what noble nature, and them, him, bla bla bla ... only to arrive at the end of the label. Vigorous, intense, sanguine, o free bandit! There you have it".

Veiniaia suures on ainult 0.4 hektarit. Pinnas on peamiselt liivane, kus leidub ka jääaia setteid. Samuti on pinnas happeline (pH 4.5-5.5) ja mineraalide rikas. Kasvatatakse ainutl Cabernet Franci (Bordeaux klooni) viinamarju, mis asuvad 290 meetri kõrgusel merepinnast. Viinamarjad koristatakse väikestesse kastidesse käsitsi oktoobris. Käärimine toimub ainult naturaalse pärmiga tammevaatides.Veinivirre on kestadega kontaktis ("skin maceration") 48 päeva, toimub ka regulaarne ümberpumpamine. Lisaks on vein settega kontakit 12 kuud ja vananeb Prantsuse tammes (50% uus tamm) veel 22 kuud.  

Aroomis on tunda taimseid nüansse, tubakat ja küpseid ploome. Vein on väga elegantne ja hea balanssiga (tanniinid on väga küpsed, mineraalsus on tuntav ja elegantselt aromaatne). Väga pikk järelmaitse. Soovitav on vein dekanteerida.