Korem, Isola dei Nuraghi IGT 75cl

Korem, Isola dei Nuraghi IGT 75cl

Nimi: Korem, Isola dei Nuraghi IGT 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Sardiinia

Tootja: Cantine Argiolas

Aastakäik: 2010

Mari: 55% Bovale Sardo, 35% Carignano (Carignan), 5% Cannounau, Syrah, Merlot

Alkoholisisaldus: 14,5% vol.

Tootekood: 1318

Hinnaklass: €€

Korem on kompleksne punavein Sardiiniast, Isola dei Nuraghi geograafilisest tsoonist, mis hõlmab valdavat osa saarest. Valmistatud 55% Bovale Sardo (tuntud ka kui Bobal või Monastrell, levinud Hispaanias) ja 35% Carignano ning umbes 10% Cannonau, Syrah ja Merlot viinamarjasortidest. Viinamarjad on valdavalt kasvanud "Sa Tanca” viinamarjaaias, 250 - 300 meetri kõrgusel merepinnast, pinnases domineerivad savi ja lubjakivi segu, aiad on väga avatud tuultele ja päikesele, mis tagavad väga kõrge kvaliteediga viinamarjade kasvu.

Marjakorje toimub käsitsi väga varajastel hommikutundidel ja valitakse vaid parimad marjakobarad. Veinivirde käärimine kestab 10-12 päeva kivist mahutites ja seal leiab aset ka malolaktiline käärimine, vein laagerdub 12 kuud 100% uutes barrique tüüpi Ameerika tammest vaatides. Veini ei filtreerita ja pärast villimist küpseb minimaalselt 6 kuud Argiolase veinimaja veinikeldrites.

Värvuselt intesiivne rubiinpunane, aroom on väga intensiivne ja lopsakas, tunda üliküpseid puuvilju ja marju nagu ploomid ja põldmari, maitselt täidlane ja jõuline, avanedes muutub pehmeks ja elegantseks, väga külluslik, tunda meeldivaid tanniine, vürtse ja küpseid puuvilju. Väga hea kaaslane Lõuna-Itaalia stiilis liharoogadele, küpsetatud veise ja lambalihaga, tugevamaitseliste juustudega. Serveerida temperatuuril 16 – 17 kraadi, soovitav on veini dekanteerida vähemalt 1 tund enne serveerimist.

James Suckling 94 p