Hãhã Merlot, Hawke's Bay, Fern Ridge 75cl

Hãhã Merlot, Hawke's Bay, Fern Ridge 75cl

Nimi: Hãhã Merlot, Hawke's Bay, Fern Ridge 75cl

Riik/regioon: Uus-Meremaa, Hawke's Bay

Tootja: Hãhã - Fern Ridge Wines

Aastakäik: 2016

Mari: 100% Merlot

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 1207

Hinnaklass:

Hãhã veinisari on loodud 2011. aastal Ashton Irelandi poolt, kes varasemalt töötas ühes parimas Hawke's Bay veinimajas Fern Ridge. Nimi "Hãhã" tähendab Maori keeles maitseküllast ja rikkalikku. Veinisarja eesmärk on pakkuda maailmatasemel veine hea hinnaga. Veinivalmistamist nõustab kõrgelthinnatud konsultant John Belsham.

Haha Merlot on valmistatud 95% Merlot, 2% Cabernet Sauvignon, 2% Cabernet Franc ja 1% Malbec viinamarjadest. Viinapuud on kasvanud Hawke's Bay's, aiad paiknevad terassidena mitmel tasapinnal, pinnas koosneb iidsetest jõepõhja settekivimitest ja jõemudast, suured kivid on segatud kvartsirikka muda ja liivaga.

Käärimine toimub roostevaba terasest mahutites, väga hoolikalt jälgitakse temperatuuri, et see ei tõuseks liiga kõrgele ja vein säilitaks oma tasakaalu ja elegantsi. Pärast käärimist hoitakse 50% veinist Prantsuse tammevaatides 10 kuud.

Elava purpur-lillaka värvusega, aroomis tunda ploomi, mustikat, õrna tammevaniljet. Maitse on keskmiselt täidlane, väga pehme ja elegntne, eristuvad must ploom ja metsamarjad, marjasus on hästi kombineeritud delikaatse seedri nüansiga, värsked ja erksad tanniinid.

Sobib suurepäraselt erinevate grillitud lihadega, eriti barbeque veiseliha steigiga, samuti sobb hästi toitudega, milles on kasutatud tomateid, pastad, hautised ja pizzad. Serveerida 14 - 16 kraadi juures, ideaalne joomiseks kohe noorelt või järgneva 5 aasta jooksul.