Gerbino Rosso, Terre Siciliane IGP, Di Giovanna 75cl (BIO)

Gerbino Rosso, Terre Siciliane IGP, Di Giovanna 75cl (BIO)

Nimi: Gerbino Rosso, Terre Siciliane IGP, Di Giovanna 75cl (BIO)

Riik/regioon: Itaalia, Sitsiilia

Tootja: Di Giovanna

Aastakäik: 2016

Mari: 35% Cabernet Sauvignon, 35% Merlot, 15% Nero d'Avola, 15% Syrah

Alkoholisisaldus: 14% vol.

Tootekood: 1945

Hinnaklass:

Gerbino Rosso on valmistatud 35% Cabernet Sauvignoni, 35% Merlot, 15% Nero d'Avolo ja 15% Syrah viinamarjadest. Veinipuud kasvavad 400-500 meetri kõrgusel merepinnast ning saagikus on 2 kg / taime kohta. Veiniaia pinnases leidub vulkaanilise tufo kivimi ja savi segu.

Viinamarjad koristatakse käsitsi, leotus toimub 5 päeva kontrollitud temperatuuril. Iga viinamarjasort kääritatakse eraldi roostevabas terasmahtutites. Ainult Nero d'Avolo ja Syrah laagerduvad 3 kuud kahe ja kolme aasta vanustest Prantsuse tammevaatides.

Aroomis on tunda värskeid metsmarju, ploome ning vürtsikust. Lühikese tammelaagerduse maitsenüanssid on hästi integreeritud, tanniinid on pehmed ning vürtsikas järelmaitses eristuvad ploomid. Serveerida 16-18 kraadi juures. Väga universaalne toiduvein - sobib ideaalselt grillitud kana või sealihaga, röstitud köögiviljadega, rosmariini kartulitega, väga paljude pizzadega ja pastadega (tomati baasil).

Di Giovanna veinimaja asub Lääne-Sitsiilias, Sambuca di Sicilia linna kõrval, Agrigento maakonnas. Di Giovanna perekond on veinivalmistamisega tegelenud juba 5 põlvkonda. 1997. aastast on veinimõis sertifitseeritud orgaaniline. Valdused on 110 ha suurused, millest 56 ha kasvavad viinamarjad. Veinipuuaiad kasvavad 330-780 meetri kõrgusel merepinnast ning pinnases leidub vulkaanilist kivimit tufo, lubjakivi ja savi. Muuseas veinivalmistamist nõustab ka maailmas kõrgelt hinnantud Bordeaux veinimeister Denis Dubourdieu.

Gambero Rosso 2017 - 2 Bicchieri
Gambero Rosso Berebene 2017 - Oscar qualita/prezzo