Ermitage AC 75cl

Ermitage AC 75cl

Nimi: Ermitage AC 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, North-Rhone

Tootja: Maison Nicolas Perrin

Aastakäik: 2009

Mari: 100% Syrah

Alkoholisisaldus: 14% vol.

Tootekood: 531

Hinnaklass: €€€

Maison Nicolas Perrin sai alguse pärast Perrini perekonna (lõuna Rhone spetsialistid) ja põhja Rhone eksperdi Nicolas Jaboulet kohtumist. See väike negociant firma ei oma veiniaedu, vaid nad tuvastavad eri põhja Rhone piirkondade parimad kasvualad ning ostavad kokku noore veini piirkonna parimatelt kasvatajatelt. Samas kontrollivad nad veinivalmistamist väga hoolikalt. Seejärel laagerdatakse veinid Perrini veinikeldris. Marc Perrin teep lõpliku veinisegu ning Nicolas tegeleb müügiga. Ettevõtmine sai alguse alles 2009. aastal ning veini toodetakse väga väikestes kogustes, kuni 35 000 pudelit aastas. Kuna püsikulud on väikesed ei pea nad suurtes kogustes veini tootma, vaid saavad keskenduda ainult kvaliteedile.

Ermitage ajalugu on väga pikk ning mõnede raamatute kohaselt ulatub tagasi Roomlasteni 500 aastat eKr. Pinnas on kaltsiumirikas, graniidine ja esineb ka suuri ümareid kive. Graniidise pinnasega aiad (30% siin veinis) annavad veinile hea mineraalsuse ja tanniinide struktuuri. Suurte kivimitega aiad (60% siin veinis) annavad aga rikkaliku aroomi ja komplekssuse. Kaltsiumirikas pinnas (10% siin veinis) annab veinile elegantsuse.

Vein on valmistatud 100% Syrah viinamarjadest. Enne käärimist toimub külmleotus. Käärimine kestab 28 päeva ning vein laagerdub 15 kuud 30% ulatuses uues tammes ja 70% ulatuses terasmahutites. Aroom on väga rikkalik, tunda on punaseid ja musti puuvilju. Maitses on tunda tanniine, mis vajavad natuke aega pehmenemiseks. Nooruses on vein jõuliselt puuviljane ja sobib hästi punase lihaga. Paari aasta pärast sobib ideaalselt seentega ja metslooma lihaga. Soovitav vein dekanteerida vähemalt 1 tund. Vananemispotentsiaal 10-15 aastat.

Robert Parker 90+ p