EQ Syrah, San Antonio Valley, Matetic 75cl

EQ Syrah, San Antonio Valley, Matetic 75cl

Nimi: EQ Syrah, San Antonio Valley, Matetic 75cl

Riik/regioon: Tšiili, San Antonio Valley

Tootja: Matetic Vineyards

Aastakäik: 2009

Mari: 100% Syrah

Alkoholisisaldus: 14% vol.

Tootekood: 1127

Hinnaklass:

EQ (ehk Equilibrium) on Mateticu premium-sari, kus rõhk on veini tasakaalul ja harmoonial. EQ Syrah viinamarjad pärinevad 4st eri aiast, kus pinnas on graniidine ja savine. Saagikus on madal, ainult 5 tonni hektarilt. Viinamarjadel lastakse aeglaselt jõuda oma ideaalse küpsuseni jahedas San Antonio kliimas. Enne käärimist leotatakse madalal temperatuuril veinivirret kestadega 6-7 päeva. Käärimine toimub avatud 4 tonnistes terasmahutites. Vein laagerdub 12 kuud Prantsuse tammevaatides. Malolaktiline käärimine on täielik.

Aroomis on tunda tugevat musta pipart, kannikesi, musti ja punaseid puuvilju ja vürtse. Maitse on äärmiselt elegantne ja siidine. Tanniinid on ümarad ja tamm on ilusti puuviljasusega integreeritud. Maitse on värkse ja kauakestev. Serveerida temperatuuril 18 kraadi ja võimalusel dekanteerida. Toitudest sobib ideaalselt metslooma lihaga (hirv, metssiga), lambaga, pardiga või tugeva maitseliste juustudega.

Matetic on noor veinimaja, mille lugu algas 1999. aastal. Mateticu perekond on Horvaatia päritolu, kes tuli Tšiilisse 100 aastat tagasi ning alustas lambakasvatusega Patagoonias, kus neil on siiani 100 000 hektarit maad. 20 aastat tagasi ostsid nad veinimaja San Antonio Valley's, kus veini tootmist alustati 12 aastat tagasi.

San Antonio Valley on üks nooremaid Tšilli veini piirkondi ja kõige ookeani lähedasem. Jahe kliima ja mägised alad teevad veinikasvatamise siin keerukaks, aga võimaldavad toota unikaalse karakteriga mineraalseid veine. 2004. aastal ehitatud veinimaja asub Rosario Valley's, mis omakorda on osa San Antonio Valley'st.

Kogu valduse suurus on 16 000 hektarit ning lisaks viinamarjadele kasvatakse mustikaid, lambaid, kitsi ning laamasid, tänu kellele on putukate levik kontrolli all ning ei ole vaja kasutada pestitsiide. Seega on kogu valdus, mitte ainult veini valmistamine, orgaaniline alates 2002. aastast. Viinamarju kasvatakse 120 hektaril ning veini valmistamiseks kasutatakse ainult oma valduse saaki. Aastane kogutoodang on umbes 170 000 pudelit.

Wine Spectator - 91p
Tim Atkin - 95p (2008)