EQ Pinot Noir, Casablanca DO, Matetic 75cl

EQ Pinot Noir, Casablanca DO, Matetic 75cl

Nimi: EQ Pinot Noir, Casablanca DO, Matetic 75cl

Riik/regioon: Tšiili, Casablanca Valley

Tootja: Matetic Vineyards

Aastakäik: 2012

Mari: 100% Pinot Noir

Alkoholisisaldus: 14,5% vol.

Tootekood: 1126

Hind: 31.00

Hinnaklass:

EQ (ehk Equilibrium) on Mateticu premium-sari, kus rõhk on veini tasakaalul ja harmoonial. Viinapuude saagikus on äärmiselt madal, umbes 1kg viinapuu kohta. See võimaldab toota hea kontsentratsiooniga veini. EQ Pinot Noir valmistamiseks kasutatakse viinamarju 6 erinevast aiast Casablanca orust ja aedade saak kääritatakse kõiki eraldi. Enne käärimist on veinivirre kestadega kontaktis 5-7 päeva. Veini laagerdatakse 228, 300 ja 400 liitri suurustes Prantsuse tammevaatides 10 kuud. Toimub ka täielik malolaktline käärimine.

Aroomis on tunda küpseid kirsse, ploome, vürtsikaid noote, herbe ja niisket pinnast. Vein on hõrk, aga samas kontsentreeritud, hea struktuuriga ning hea happesuse, tamme ja tanniinide balansiga. Serveerida 14 kraadi juures lõhega, sinkidega, kergete punaste lihadega, pastaga, vürtsika toiduga ning juustudega.

Matetic on noor veinimaja, mille lugu algas 1999. aastal. Mateticu perekond on Horvaatia päritolu, kes tuli Tšiilisse 100 aastat tagasi ning alustas lambakasvatusega Patagoonias, kus neil on siiani 100 000 hektarit maad. 20 aastat tagasi ostsid nad veinimaja San Antonio Valley's, kus veini tootmist alustati 12 aastat tagasi.

San Antonio Valley on üks nooremaid Tšilli veini piirkondi ja kõige ookeani lähedasem. Jahe kliima ja mägised alad teevad veinikasvatamise siin keerukaks, aga võimaldavad toota unikaalse karakteriga mineraalseid veine. 2004. aastal ehitatud veinimaja asub Rosario Valley's, mis omakorda on osa San Antonio Valley'st.

Kogu valduse suurus on 16 000 hektarit ning lisaks viinamarjadele kasvatakse mustikaid, lambaid, kitsi ning laamasid, tänu kellele on putukate levik kontrolli all ning ei ole vaja kasutada pestitsiide. Seega on kogu valdus, mitte ainult veini valmistamine, orgaaniline alates 2002. aastast. Viinamarju kasvatakse 120 hektaril ning veini valmistamiseks kasutatakse ainult oma valduse saaki. Aastane kogutoodang on umbes 170 000 pudelit.

Robert Parker 93 p
Wine Enthusiast 91 p