Echezeaux Grand Cru AC, Domaine Patrick Hudelot 75cl

Echezeaux Grand Cru AC, Domaine Patrick Hudelot 75cl

Nimi: Echezeaux Grand Cru AC, Domaine Patrick Hudelot 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Burgundia, Cote de Nuits

Tootja: Domaine Patrick Hudelot

Aastakäik: 2008

Mari: 100% Pinot Noir

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 2933

Hinnaklass: €€€

Patrick Hudelot on väga hinnatud veinimeister, kes on loonud vaid temale omase stiiliga veine juba pikki aastaid. Veinimõisa aedade eest hoolitsetakse orgaanilise põlluharimise meetodeid järgides, äärmiselt hoolikas viinamarjade valik ja väga õrn pressimine on tema märksõnad. Kõik veinid valmistatakse silmas pidades piirkonna kõige rangeimaid nõudeid.

Hudelot veinide tippklass on tema Echezeaux Grand Cru, üks kuulsamaid veiniaedu kogu Burgundias. 100% Pinot Noir, viinamarjad on korjatud käsitsi, alkoholkäärimine roostevaba terasest mahutites, laagerdumine väikestes tammevaatides 18 kuud. 

Hudelot Echezeaux Grand Cru’l on sügav rubiinpunane värvus purpuri varjunditega. Aroomis on roosiõit, litšiploomi, vaarikaid, maasikamoosi, erakodne tasakaal ja elegants. Maitses suurepärane kontsentratsioon koos energiise puuviljasusega, veinil on piisavalt küpsust, et seda täna juua, kuid avaneb veelgi kokkuputel hapnikuga, vananemispotentsiaal 15 aastat. 

Serveerida 16 – 18 kraadi juures ja soovitav on vein dekanteerida 1 – 2 tundi enne serveerimist. Toitudest sobib hästi valge lihaga, küpsetatud harkäärme ja seentega, Bresse kanaga, kartulikroketitega, küpsetatud pardiga, delikaatse ulukilihaga.