Cygnus, Sicilia DOC, Tasca d'Almerita 75cl

Cygnus, Sicilia DOC, Tasca d'Almerita 75cl

Nimi: Cygnus, Sicilia DOC, Tasca d'Almerita 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Sitsiilia

Tootja: Tasca d'Almerita

Aastakäik: 2014

Mari: 60% Nero d'Avola, 40% Cabernet Sauvignon

Alkoholisisaldus: 14% vol.

Tootekood: 1762

Hinnaklass:

Nero d'Avola't on alati peetud viinamarjasortide "inetuks pardipojaks", kuid Tasca d'Almerita veinimeistrite abil näitab ta end kui "elegantne luik", õrn, pehme ja nõtke. Tasca d'Almerita veinimaja eksperiment kinnitab seda ja parima tulemuse annab see unikaalne viinamari segades teda Cabernet Sauvignon'iga. Tulemuseks on lummav vein, kõige uuem õis Tasca lilleaias. Cygnus on luik, mida Richard Wagner oma silmaga Villa Tasca aias nägi ja mille tulemusena sündis Parsifal. Noor luik, puhas, lummav ja ultramoodne.

Cygnus (ladina keeles "luik") valmistatakse 60% Nero d'Avola ja 40% Cabernet Sauvignon viinamarjadest, mis on kasvanud Regaleali veinivaldusel Palermo linna lähedal Sitsiilias. Veiniaiad hõlmavad kokku 18 hektarit, pinnases saviliiv ja meremuda, puud on istutatud ajavahemikus 1970 kuni 1999. Viinamarjad koristatakse seotembri lõpus. Veinivirde leotus kestab 2 nädalat, fermentatsioon roostevaba terasest mahutites, kus temperatuur ei üle 28 kraadi. Laagerdumine 225 liitri suurustes prantsuse Allier ja Troncais tammevaatides 14 kuud, 30% uus tamm, ülejäänud kord või kaks varem kasutatud.

Veinil on intensiivne rubiinpunane värvus, aroomis eristuvad selgelt mustad marjad ja puuviljad koos grafiiti meenutava nüansiga, mida sageli seostatakse Cabernet sauvignon viinamarjaga ja mooruspuu, mocca ja kirsi nootidega, mis on omased just Nero d'Avola marjale. Maitses tunda head marjasust koos tammevanilje, tobacco ja musta pipraga. Väga kompleksne vein rikkaliku ja küllusliku lõppmaitsega.

Sobiv kaaslane küpsetatud lihatoitudega, rikkaliku lihast pastaga, grillitud loomalihaga või vasikalihaga. Soovitav serveerimistemperatuur on 16 kraadi ja võimalusel dekanteerida vein vähemalt 30 minutit enne serveerimist. Aaastane kogutoodang umbes 40.000 pudelit.

 Gambero Rosso 2/3 bicchieri