Curtefranca Rosso DOC, Ca del Bosco 75cl

Curtefranca Rosso DOC, Ca del Bosco 75cl

Nimi: Curtefranca Rosso DOC, Ca del Bosco 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Lombardia

Tootja: Ca' del Bosco

Aastakäik: 2014

Mari: 40% Cabernet Sauvignon, 35% Merlot, 25% Cabernet Franc

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 1959

Hind: 27.50

Hinnaklass:

Ca'del Bosco on Itaalia üks enim hinnatud veinimajasid. Gambero Rosso veiniteatmikus on nad auhindade poolest teisel kohal Angelo Gaja järel. Curtefranca Rosso esimene aastakäik oli 1975. Vein on valmistatud 40% Cabernet Sauvignon, 35% Merlot ja 25% Cabernet Franc viinamarjadest, mis tulevad kuuest eri aiast. Merlot veiniaedade keskmine vanus on 19 aastat ning Cabernet aedade oma natuke üle 20 aasta.

Viinamarjad koristatakse käsitsi väikestesse kastidesse septembri keskpaigas. Keskmine saagikus on 8.8 tonni hektari kohta (5600 liitrit veini). Seejärel toimub hoolikas sorteerimine ning jahutatud kobarad suunatakse nn. "berry spa'sse". See on patendeeritud ning spetsiaalselt Ca'del Bosco poolt välja töötatud kobarate pesemis - ja kiirkuivatusliin. Kääritamine toimub terasmahutites. Vein laagerdub nii terasmahutites kui ka väikestes tammevaatides umbes kaks aastat. Toimub ka täielik malolaktline kääritamine.

Ca'de Bosco kasutab innovatiivset villimise süsteemi, kus vein pudeldatakse hapnikuvabas keskkonnas. See võimaldab veinil tunduvalt kauem värske püsida ning palju vähem on vaja sulfiite kasutada (63 mg/liitri kohta, maksimaalne seaduslik limiit on 150 mg/l kohta). Pudelis puhkab vein veel 8 kuud enne müügile tulekut.

Aroom on värske ja isuäratav, tunda on ploomi, kirssi ja taustal kerget vürtsikust (pipart) ja lagritsat. Maitse on väga hea struktuuriga, pehmete ja siidiste tanniinidega. Kauakestev meeldiv järelmaitse. Serveerida 18 kraadi juures Riedeli Bordeaux / Cabernet klaasist. 

Gambero Rosso 2/3 bicchieri