Crozes-Hermitage (Rouge) AC, Maison Les Alexandrins 75cl

Crozes-Hermitage (Rouge) AC, Maison Les Alexandrins 75cl

Nimi: Crozes-Hermitage (Rouge) AC, Maison Les Alexandrins 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, North-Rhone

Tootja: Domaine & Maison Les Alexindrins

Aastakäik: 2015

Mari: 100% Syrah

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 528

Hinnaklass:

Les Alexindrins'i veiniprojekt sai alguse 2009. aastal kui Guillaume Sorrel (Domaine Sorrel, Hermitage) ja Alexandre Caso (veinimeister ja konsultant) asutasid Domaine Les Alexandrins'i veinimaja Mercurol'is. Aastal 2015. aastal liitus projektiga ka Nicolas Jaboulet (Maison Nicolas Perrini) omandades projektis enamusosaluse ning loodi ka uus negociant-label Masion Les Alexandrins. Maison Les Alexindrins (enne Maison Nicolas Perrin) on väike negociant firma, kes ei oma veiniaedu, nad spetsialiseeruvad põhiliselt Rhone'i põhjaosas asuvatele piirkondadele ja otsivad välja sealsed parimad kasvualad ning ostavad kokku noore veini kohalikelt parimatelt kasvatajatelt. Nad kontrollivad veinivalmistamist algusest lõpuni ja veinid laagerdatakse Domaine Les Alexandrins veinikeldrites.

Crozes Hermitage veiniaiad on põhja Rhone suurimad, hõlmates 1300 hektarit. Pinnases on enamasti graniitkivimid. Vein on valmistatud 100% Syrah viinamarjadest. Enne käärimist rakendatakse külmleotust, et aroomis tuua esile puuviljasust. Käärimine kestab umbes 20 päeva ning vein laagerdub 10 kuud tammevaatides ning seejärel 6 kuud terasmahutites.

Aroomis tulevad eelkõige esile punased puuviljad. Maitse on rikkalik, balansseeritud ja kontsentreeritud. Serveerida 16-17 kraadi juures erinevate grillitud roogadega. Vananemispotentsiaal 8 - 10 aastat.

Bettane & Desseauve 15 p (20 p mx)