Crozes-Hermitage (Rouge) AC 75cl

Crozes-Hermitage (Rouge) AC 75cl

Nimi: Crozes-Hermitage (Rouge) AC 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, North-Rhone

Tootja: Maison Nicolas Perrin

Aastakäik: 2013

Mari: 100% Syrah

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 528

Hinnaklass:

TOODE EI OLE HETKEL SAADAVAL!

Maison Nicolas Perrin sai alguse pärast Perrini perekonna (lõuna Rhone spetsialistid) ja põhja Rhone eksperdi Nicolas Jaboulet kohtumist. See väike negociant firma ei oma veiniaedu, vaid nad tuvastavad eri põhja Rhone piirkondade parimad kasvualad ning ostavad kokku noore veini piirkonna parimatelt kasvatajatelt. Samas kontrollivad nad veinivalmistamist väga hoolikalt. Seejärel laagerdatakse veinid Perrini veinikeldris. Marc Perrin teep lõpliku veinisegu ning Nicolas tegeleb müügiga. Ettevõtmine sai alguse alles 2009. aastal ning veini toodetakse väga väikestes kogustes, kuni 35 000 pudelit aastas. Kuna püsikulud on väikesed ei pea nad suurtes kogustes veini tootma, vaid saavad keskenduda ainult kvaliteedile.

Crozes Hermitage veiniaiad on põhja Rhone suurimad, hõlmates 1300 hektarit. Pinnases on enamasti graniitkivimid. Vein on valmistatud 100% Syrah viinamarjadest. Enne käärimist rakendatakse külmleotust, et aroomis tuua esile puuviljasust. Käärimine kestab umbes 20 päeva ning vein laagerdub 10 kuud tammevaatides ning seejärel 6 kuud terasmahutites.

Aroomis tulevad eelkõige esile punased puuviljad. Maitse on rikkalik, balansseeritud ja kontsentreeritud. Serveerida 16-17 kraadi juures erinevate grillitud roogadega. Vananemispotentsiaal 2011-2017.

Robert Parker - 86-88p