Corton Grand Cru AC, Domaine Chanson 75cl

Corton Grand Cru AC, Domaine Chanson 75cl

Nimi: Corton Grand Cru AC, Domaine Chanson 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Burgundia, Cote de Beaune

Tootja: Chanson Pere & Fils

Aastakäik: 2013/2014

Mari: 100% Pinot Noir

Alkoholisisaldus: 12,5% vol.

Tootekood: 208

Hind: 107.60

Hinnaklass: €€€

Corton Grand Cru on valmistatud 100% Pinot Noir viinamarjadest, mis on kasvanud rikkalikul savi ja lubjakivi pinnasel Cotes de Beuane veinipiirkonnas. Viinapuuaiad asuvad Aloxe Corton ja Ladoix Serrigny külade vahelisel alal, kuulsa Corton'i mäe idapoolsetel nõlvakutel, mäe ülemises osas. Viinapuude saagikus oli väga madal ning viinamarjad on väga hea kontsentratsiooniga ja ideaalsel küpsusastmel. Viinamarjade matseratsioon ja kääritamine toimus roostevaba terasest mahutites vähemalt 15 päeva, vein on laagerdunud tammevaatides 18 kuud.

Värvus erk rubiin-punane, aroomis kirsimoos, šokolaad ja vürtsid, järelmaitses peened tammevaadi-vanilje nüansid, tanniinid on meeldivalt pehmed, kuid värsked. Maitselt ümar, väga hea tasakaal veini erinevate komponentide vahel, jõuline Pinot Noir. Suurepärane kombinatsioon puuviljast ja delikaatsetest tammevaadi nootidest. Elegantne tanniinidestruktuur ja väga kauakestev lõppmaitse.

Ideaalne kaaslane grillitud punase lihaga, punase lihaga kastmes, tugevama linnulihaga nagu part või hani, sobib alati erinevate juustudega, eriti kohalike juustudega nagu Epoisses ja Citeaux. Soovitav serveerimistemperatuur 14 – 16 kraadi. Väga pika elueaga vein, mis võib veinikeldris küpseda 15 – 20 aastat.