Corralillo Winemaker's Blend, San Antonio Valley, Matetic 75cl

Corralillo Winemaker's Blend, San Antonio Valley, Matetic 75cl

Nimi: Corralillo Winemaker's Blend, San Antonio Valley, Matetic 75cl

Riik/regioon: Tšiili, San Antonio Valley

Tootja: Matetic Vineyards

Aastakäik: 2014

Mari: 60% Syrah, 24% Cabernet Franc, 16% Malbec

Alkoholisisaldus: 14,5% vol.

Tootekood: 1130

Hinnaklass:

Winemaker Blend on valmistatud 60% Syrah, 24% Cabernet Franc ja 16% Malbec viinamarjadest. Enne alkohoolset käärimist leotatakse veinivirret kestadega kontaktis kuni 7 päeva. Peale käärimist laagerduvad kõik viinamarjasordid eraldi 16 kuud erineva röstiga Prantsuse tammevaatides. Lõpuks valmistab veinimeister segu.

Aroomis on tunda punaseid puuvilju, shokolaadi ja tubakat. Maitse on ümar, tunda on siidiseid tanniine. Cabernet Franc annab veinile struktuuri ja tanniinid, Malbec puuviljasust ja ploomi ning Syrah vürtsikust. Tamm on veini hästi integreeritud, andes šokolaadi ja vanilje noote. Serveerida 18 kraadi juures. Toitudest sobib hästi küpsetatud lihaga või hautistega.

Matetic on noor veinimaja, mille lugu algas 1999. aastal. Mateticu perekond on Horvaatia päritolu, kes tuli Tšiilisse 100 aastat tagasi ning alustas lambakasvatusega Patagoonias, kus neil on siiani 100 000 hektarit maad. 20 aastat tagasi ostsid nad veinimaja San Antonio Valley's, kus veini tootmist alustati 12 aastat tagasi.

San Antonio Valley on üks nooremaid Tšilli veini piirkondi ja kõige ookeani lähedasem. Jahe kliima ja mägised alad teevad veinikasvatamise siin keerukaks, aga võimaldavad toota unikaalse karakteriga mineraalseid veine. 2004. aastal ehitatud veinimaja asub Rosario Valley's, mis omakorda on osa San Antonio Valley'st.

Kogu valduse suurus on 16 000 hektarit ning lisaks viinamarjadele kasvatakse mustikaid, lambaid, kitsi ning laamasid, tänu kellele on putukate levik kontrolli all ning ei ole vaja kasutada pestitsiide. Seega on kogu valdus, mitte ainult veini valmistamine, orgaaniline alates 2002. aastast. Viinamarju kasvatakse 120 hektaril ning veini valmistamiseks kasutatakse ainult oma valduse saaki. Aastane kogutoodang on umbes 170 000 pudelit.