Corralillo Syrah, San Antonio Valley, Matetic 75cl

Corralillo Syrah, San Antonio Valley, Matetic 75cl

Nimi: Corralillo Syrah, San Antonio Valley, Matetic 75cl

Riik/regioon: Tšiili, San Antonio Valley

Tootja: Matetic Vineyards

Aastakäik: 2013

Mari: 100% Syrah

Alkoholisisaldus: 14% vol.

Tootekood: 1129

Hinnaklass:

Corralillo Syrah viinamarjad pärinevad graniidise ja savise pinnasega mäe nõlvadelt. Käärimine toimub 6 tonnistes avatud terasmahutites. Malolaktiline käärimine on täielik ning vein laagerdub 12 kuud Prantsuse tammevaatides.

Aroomis on tunda punaseid puuvilju, kannikesi, pipart, shokolaadi ning vürtsikust. Vein on täidlane, hästi balansseeritud, komlekssne, kauakestvate tanniinidega ning värke ja pika lõppmaitsega. Soovitav serveerimistemperatuur on 18 kraadi ning hea oleks veini 1 tund dekanteerida. Toitudest sobib punaste lihadega, pardiga, hapu-magusate kastmetega ja küpsete juustudega.

Matetic on noor veinimaja, mille lugu algas 1999. aastal. Mateticu perekond on Horvaatia päritolu, kes tuli Tšiilisse 100 aastat tagasi ning alustas lambakasvatusega Patagoonias, kus neil on siiani 100 000 hektarit maad. 20 aastat tagasi ostsid nad veinimaja San Antonio Valley's, kus veini tootmist alustati 12 aastat tagasi.

San Antonio Valley on üks nooremaid Tšilli veini piirkondi ja kõige ookeani lähedasem. Jahe kliima ja mägised alad teevad veinikasvatamise siin keerukaks, aga võimaldavad toota unikaalse karakteriga mineraalseid veine. 2004. aastal ehitatud veinimaja asub Rosario Valley's, mis omakorda on osa San Antonio Valley'st.

Kogu valduse suurus on 16 000 hektarit ning lisaks viinamarjadele kasvatakse mustikaid, lambaid, kitsi ning laamasid, tänu kellele on putukate levik kontrolli all ning ei ole vaja kasutada pestitsiide. Seega on kogu valdus, mitte ainult veini valmistamine, orgaaniline alates 2002. aastast. Viinamarju kasvatakse 120 hektaril ning veini valmistamiseks kasutatakse ainult oma valduse saaki. Aastane kogutoodang on umbes 170 000 pudelit.

Wine Spectator 90 p
Stephen Tanzer 90 p