Corralillo Cabernet Sauvignon, Maipo Valley, Matetic 75cl

Corralillo Cabernet Sauvignon, Maipo Valley, Matetic 75cl

Nimi: Corralillo Cabernet Sauvignon, Maipo Valley, Matetic 75cl

Riik/regioon: Tšiili, Maipo Valley

Tootja: Matetic Vineyards

Aastakäik: 2012

Mari: 90% Cabernet Sauvignon, 9% Syrah, 1% Petit Verdot

Alkoholisisaldus: 14% vol.

Tootekood: 1132

Hind: 20.30

Hinnaklass:

2012 on Corralillo Cabernet Sauvignoni esimene aastakäik. Viinamarjad koristatakse käsitsi, misjärel toimub 7 päeva külmleotus. Vein laagerdub 16 kuud erineva röstiga Prantsuse tammevaatides. Aroom on väga puuviljane, natuke vürtsikas, tunda on ka balsamiko ning piimašokolaadi noote. Maitse on kontsentreeritud, rikkalik, ümarate tanniinidega ning puuviiljas värske järelmaitsega. Serveerida 18 kraadi juures erinevate grillitud lihadega või küpsete juustudega.

Matetic on noor veinimaja, mille lugu algas 1999. aastal. Mateticu perekond on Horvaatia päritolu, kes tuli Tšiilisse 100 aastat tagasi ning alustas lambakasvatusega Patagoonias, kus neil on siiani 100 000 hektarit maad. 20 aastat tagasi ostsid nad veinimaja San Antonio Valley's, kus veini tootmist alustati 12 aastat tagasi.

San Antonio Valley on üks nooremaid Tšilli veini piirkondi ja kõige ookeani lähedasem. Jahe kliima ja mägised alad teevad veinikasvatamise siin keerukaks, aga võimaldavad toota unikaalse karakteriga mineraalseid veine. 2004. aastal ehitatud veinimaja asub Rosario Valley's, mis omakorda on osa San Antonio Valley'st.

Kogu valduse suurus on 16 000 hektarit ning lisaks viinamarjadele kasvatakse mustikaid, lambaid, kitsi ning laamasid, tänu kellele on putukate levik kontrolli all ning ei ole vaja kasutada pestitsiide. Seega on kogu valdus, mitte ainult veini valmistamine, orgaaniline alates 2002. aastast. Viinamarju kasvatakse 120 hektaril ning veini valmistamiseks kasutatakse ainult oma valduse saaki. Aastane kogutoodang on umbes 170 000 pudelit.