Core Rosso, Campania IGT, Montevetrano 75cl

Core Rosso, Campania IGT, Montevetrano 75cl

Nimi: Core Rosso, Campania IGT, Montevetrano 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Campania

Tootja: Montevetrano

Aastakäik: 2015

Mari: 100% Aglianico

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 1984

Hind: 25.00

Hinnaklass:

Core on Montevetrano uus punavein (alates 2011 aastakäik), mis tõlkes tähendab süda. Vein on valmistatud 100% Aglianico viinamarjadest, mis pärinevad osalt mõisa väikesest Aglianico aiast ning osalt ka Benevento ümbruses paiknevatelt viinamarjakasvatajatelt, kes teevad aastaringselt koostööd Montevetrano veinimeistri Riccardo Cotarellaga, kes on üks enimhinnatud veinimeistreid Itaalias.

Core valmistatamiseks kasutatud veiniaiad paiknevad 400 meetri kõrgusel merepinnast ning nende pinnases esineb põhiliselt savi. Kääritamine toimub terasmahutites 15 päeva ning veinivirre on kestadega kontaktis 8 päeva. Core laagerdub uutes 225 liitri suurustes Prantsuse tammevaatides 10 kuud ning seda hoitakse enne müüki tulekut veel 4 kuud pudelis. Aastane kogutoodang on vaid 15 000 pudelit.

Vein on sügava punase värvusega ning aroomis on tunda punaseid puuvilju ja vürtsikaid noote nagu lagrits ja nahk. Toitudest on see vein ideaalne kaaslane lamba juurde, sobib ka grillitud veiseliha ning küpsemate juustudega. Core on väga hea sissejuhatus Montevetrano maja stiiliga tutvumiseks. 

Vaata ka Core Bianco ja Montevetrano esiveini siitsiit ja siit

"This is a red with plenty of exotic fruit and licorice as well as clove undertones. Full body and lots of berry character. Hints of dried tea. Loving it. Drink now." - James Suckling 94 points

Montevetrano butiikveinimaja asub Campania maakonnas Napolist lõunas. Tänaseks on Montevetrano (esivein) saavutanud juba kultusveini staatuse ja tänu veini stiilile ning pikaealisusele on Montevetranot ka tihtipeale "Lõuna- Itaalia Sassicaiaks" kutsutud. Montevetrano on alati Itaalia ja kogu maailma veinikriitikute poolt saanud suure tunnustuse osaliseks. Peaaegu iga aasta on Montevetrano ka Itaalia Top 100 punaveinide nimekirjas.