Clos Vougeot Grand Cru AC 75cl

Clos Vougeot Grand Cru AC 75cl

Nimi: Clos Vougeot Grand Cru AC 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Burgundia, Cote de Nuits

Tootja: Domaine Jean-Jacques Confuron

Aastakäik: 2011

Mari: 100% Pinot Noir

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 233

Hinnaklass: €€€

Domaine Jean-Jacques Confuron (Premeaux-Prissey) veinimaja ajalugu ulatub tagasi 1926. aastasse. Praegu juhib veinimõisa Sophie Meunier-Confuron koos oma mehe Alain Meunier'iga. Neile kuulub 8.5 hektarit veiniaedu 12s erinevas Cote de Nuits appelatsioonis. Alates 1990. aastast on kõik valdused orgaaniliselt hooldatud ning mõnes grand cru aias kasutatakse parema tulemuse saavutamiseks  traktori asemel hobust. Confuroni veinide  stiil on üldiselt väga puuviljane ja siidine. Mitte kunagi moosine ega üleliigselt jõuline. Veinid on alati kergesti joodavad, elegantsed ja pehmete tanniinidega.

Veinivirre on kestadega kontaktis 4-6 päeva, pärast mida toimub 14 päeva kestev kääritamine. Grand Cru aedade veinid laagerduvad tammevaatides 15-18 kuud, millest 80% on uus tamm. Selgindamist ega !ltreerimist ei rakendata. 2011 aastakäigu puhul eemaldati kõik viinamarjad vartest. Sõltuvalt aastakäigust kasutatakse mõnikord ka osaliselt täiskobaraid. 

Romanée Saint Vivant Grand Cru on vaieldamatult mõisa kuulsaim ja enim hinnatud vein. Veiniaia suurus on 0.50 hektarit ning keskmine veinipuude vanus on 60 aastat. Vanade veinipuude saagikus ei ole kunagi rohkem kui 30 hektoliitrit hektari kohta. Seega aastane toodang on vaid 2300 pudelit. Aroomis on tunda kakaopulbrit, kohvi, pipart ja roose. Maitse on väga kontsentreeritud, tunda on röstitud kohvi ja punaste puuviljade rünnakut. Soovitav juua 5-12 aasta jooksul. Vananemispotentisaal on 15+ aastat.

Clos Vougeot Grand Cru aed on samuti 0.50 hektarit ning keskmine veinipuude vanus on 50 aastat. Saagikus on 30 hektoliitrit hektari kohta ning aastane toodang on 2300 pudelit. Väga puhta ja vanakooli Pinot Noir'i aroomiga vein. Maitses on tunda vaarikaid ja metsmarju ja pehmeid tanniine. Võimsa struktuuriga, hea tasakaal happesuse ja tammest tuleneva õrna magususe vahel. Soovitav juua 4-10 aasta jooksul. Vananemispotentsiaal on 15+ aastat. 

Allen Meadows 91-94 p