Clos de Vougeot Grand Cru AC 75cl

Clos de Vougeot Grand Cru AC 75cl

Nimi: Clos de Vougeot Grand Cru AC 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Burgundia, Cote de Nuits

Tootja: Henri de Villamont

Aastakäik: 2010

Mari: 100% Pinot Noir

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 277

Hinnaklass: €€€

Ajaloolise 10 hektari suuruse Henri de Villamonti veinikeldri rajas Léonce Bocquet 1880. aastal - kes tol ajal oli kuulsa Château du Clos de Vougeot omanik. 1964 aastast kuulub Henri de Villamont Šveitsi veinifirmale Schenk, kes on siia märkimisväärselt investeerinud. Näiteks 2006. aastal renoveeriti kogu veinikelder rohkem kui 2 miljoni euro eest.

Kokku tehakse viite punast grand cru veini, nende hulgas ka Grands Echezeaux'd, kus neile kuulub märkimisväärsed 0.43 hektarit. Kõik Henri de Villamonti veinid on pigem elegantse käekirjaga kui jõulised.

Nende Clos Vougeot tuleb selle grand cru aia keskosast. Kääritamine toimub terasmahtuties, vein laagerdub Prantsuse tammevaatides 18 kuud, millest 50% on uued vaadid.

2010 Clos Vougeot on väga delikaatne, siidine ja elegantne, samas rikkalik ja struktureeritud. Tunda on küpseid tumedaid marju, vürtse, ploome ja metsaseeni. Tanniinid on massiivsed, aga rafineeritud ja siidised. Väga heas tasakaalus happesusega. Kauakestev järelmaitse. 2010 aastakäik hakkab alles jõudma joomisküpsusesse.

Wine Enthusiast 93p