Clos de la Roche Grand Cru AC, Francois Feuillet 75cl

Clos de la Roche Grand Cru AC, Francois Feuillet 75cl

Nimi: Clos de la Roche Grand Cru AC, Francois Feuillet 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Burgundia, Cote de Nuits

Tootja: Domaine Francois Feuillet

Aastakäik: 2009

Mari: 100% Pinot Noir

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 259

Hinnaklass: €€€

Francois Feuillet ja David Duband on koos veini teinud 1991. aastakäigust alates. Tol ajal oli David Beaune veinikooli just lõpetanud ning oli endale juba nime teinud kui üks Burgundia lootustandvamaid noori talente töötades oma isa väikeses veinimõisas. Kokku kuulub veinimõisale 1.6 ha grand cru, 3.2 ha premier cru ning 4.6 ha küla tasemel veiniaedu. Aastane kogutoodang on 1500 kasti. David Dubandi veine leiab 16-st (kokku on 25) kolme Michelini tärni restoranist Prantsusmaal, mh. Georges V, Le Bristol ja Louis XV jne.

Kogu veinivalmistamine järgib biodünaamilisi põhimõtteid (alates 2006). Saagikus hoitakse väga madal, Clos de la Rochi puhul 30 hl/ha kohta. Francois'le kuuluv Clos de la Rochi veiniaed on 0.41 ha ning 65 aastat vana. Kääritamine toimub vähemalt 80% ulatuses täiskobaratena 18 päeva jooksul. Teiste kobarate puhul eemaldatakse viinamarjad kääridega vartest üks haaval, jättes väikese varreosa iga marja külge ('pedicelle treatment'). Selle tulemusena on vein värskem ning annab meeldiva küpse noodi ('sweet spot'). Vein laagerdub 14-16 kuud tammevaatides, millest 40% on uus ning 60% 1-3 aasta vanused vaadid. Veini ei ole filtreeritud ega selgindatud.

Aroomis on tunda suitsu, tõrva, trühvleid, lagritsat, mustikaid, mustsõstart, vaniljet ning vürtsikust. Maitse on väga mineraalne, siidine, elegantne, samas jõuline ning rikkalike pehmete tanniinidega. Aastane toodang on vaid 900 pudelit!

Clos de la Roche (16.9 ha) on Morey-Saint-Denis üks neljast grand cru aiast (alates 1936), mida tihti loetakse Morey St. Denis parimaks grand cru'ks, kuna sealses pinnases on suurim mergeli (savikas lubjakivi) sisaldus. See annab Clos de la Roche veinidele rohkem kontsentratsiooni, tugevama struktuuri ning pikema vananemispotensiaali.

The Wine Advocate 93p