Clos Apalta, Valle de Colchagua, Casa Lapostolle 75cl

Clos Apalta, Valle de Colchagua, Casa Lapostolle 75cl

Nimi: Clos Apalta, Valle de Colchagua, Casa Lapostolle 75cl

Riik/regioon: Tšiili, Colchagua Valley

Tootja: Casa Lapostolle

Aastakäik: 2012

Mari: 66% Carmenère, 19% Merlot, 15% Cabernet Sauvignon

Alkoholisisaldus: 15% vol.

Tootekood: 1100

Hinnaklass: €€€

Clos Apatla kuulub Prantsuse perekonnale Marnier Lapostelle, kus muuhulgas omab ka likööritootjat Grand Marnier. Lapostelle loodi 1994. aastal ning mõisa esivein Clos Apalta esimene aastakäik oli 1997. Lühikese ajaga on Clos Apalta saavutanud uskumatu edu. Viis korda on Clos Apalta olnud Wine Spectatori Top 100-s, sh. kolm korda Top 3 hulgas ning ainukese Lõuna-Ameerika veinina ka ühe korra esikohal.

Clos Apalta asub Colchagua orus, 200km Santiagost lõunas. Veiniaedu ning veini valmistatakse orgaanilisi ja biodünaamilisi printsiipe järgides. Carmenere ja Cabernet Sauvignoni veinipuud on pookimata prephylloxera aegsed, istutatud 1920. Vein on valmistatud 66% Carménére, 19% Merlot ja 15% Cabernet Sauvignon viinamarjadest. Pärast 4-5 nädala pikkust kääritamist laagerdub vein 100% uutes Prantsuse tammevaatides 24 kuud, kus toimub ka täielik malolaktiline kääritamine.

Aroomis on tunda küpseid punaseid ja musti marju, ploome, punaseid kirsse, kuivatatud viigimarju, mustikaid ja õrnalt musta pipart. Tanniinid on siidised ja lihvitud, pikk ja rikkalik järelmaitse. Aastane toodang on 5000 kasti. Soovitav on vein kindlasti dekanteerida ning serveerida 16-18 kraadi juures. Toitudest sobib ideaalselt metsloomalihaga, lambaga ning erinevate steikidega, samuti rohke kakaosisaldusega šokolaadi magustoitudega.

Clos Apalta 2012 puhul on tegemist nö Bordeaux debüüdiga ning müük on usaldatud eksklusiivselt ainult ühele negociantile. 

James Suckling 96 p