Chianti Classico DOCG, Tenuta Degli Dei 75cl

Chianti Classico DOCG, Tenuta Degli Dei 75cl

Nimi: Chianti Classico DOCG, Tenuta Degli Dei 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Toscana

Tootja: Tenuta Degli Dei

Aastakäik: 2014

Mari: 100% Sangiovese

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 1926

Hind: 24.20

Hinnaklass:

Tommaso Cavallile ja tema moeloojast isale on juba 1970ndatest kuulunud Toskaanas Tenuta Degli Dei nimeline farm, kus Tommaso ise ka elab. Farm asub San Lelino külas Panzano linna lähistel Chianti piirkonnas. Viinamarjad asuvad Conca d'Oro orus, mis tänu oma pinnasele ja asukohale on ideaalne veini valmistamiseks. Veiniaia pinnases on peamiselt savirikas lubjakivi. Tommaso, erinevalt oma isast, on väga tagasihoidlik ning osaleb igapäevaselt kogu veinivalmistamise protsessis. Abiks on tal Toskaana ja kogu Itaalia üks kuulsamaid veinikonsultante Carlo Ferrini, kelle klientide hulka kuulub ka teine meie valikus olev Poliziano veinimõis. Lisaks veinide valmistamisele võtab suure osa Tommaso ajast tema teine armastus, hobuste kasvatamine ja aretamine. 


Tenuta Degli Dei toodab kolme veini, mis on kõik stiililt väga pehmed ja kergesti joodavad (tüüpiline Carlo Ferrini käekiri). Tenuta Degli Dei veinimõisa peetakse hetkel uueks tõusvaks täheks Toskaana veinimaastikul ning seda peegeldavad ka veiniajakirjanike positiivsed kommentaarid.

Chianti Classico on valmistatud 100% Sangiovese viinamarjadest, mis tulevad lõunapoolse asetusega 3 hektari suurusest veiniaiast. Viinamarjade koristus toimub eranditult käsitsi, pärast mida toimub kahekordne sorteerimine, kõigepealt kobarad ja siis marjad. Kääritamine kestab 8-10 päeva ning veinivirre on kestadega kontaktis 10-14 päeva. Vein laagerdub 10 kuud teise ja kolmanda aasta suurtes tammevaatides (tonneaux), kus toimub ka täielik malolaktiline kääritamine ning 4 kuud tsementmahutites. Pudelis rahuneb vein veel omakorda 6 kuud. Aastane toodang on vaid 7000 pudelit.