Chianti Classico DOCG, Isole e Olena 75cl

Chianti Classico DOCG, Isole e Olena 75cl

Nimi: Chianti Classico DOCG, Isole e Olena 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Toscana

Tootja: Isole e Olena

Aastakäik: 2018/2019

Mari: 80% Sangiovese, 15% Canaiolo, 5% Syrah

Alkoholisisaldus: 14,5% vol.

Tootekood: 1315

Hind: 32.10

Hinnaklass:

Chianti Classico on vein, millel on ühtlasi pikk ajalugu kui ka pidevalt muutuv iseloom. Veinimeister Paolo de Marchi on ühendanud Chianti traditsioonilise pärandi kaasaegse veinitehnoloogiaga. Veini valmistamiseks valib ta traditsioonilised viinamarjasordid ega lisa uusi punaste viinamarjade sorte. Paolo usub, et veini kvaliteet algab viinamarjaaedadest ja ta valib hoolikalt parimad viinamarjad,mis on kasvatatud kohalikes valdustes. Mäenõlvakute viinamarjaaedade saak on intensiivse ja puuviljalise iseloomuga. Veini valmistatakse 80% Sangiovese, 15% Canaiolo ja 5% Syrah viinamarjadest.

Viinamarjamahla fermenteeritakse 12-20 päeva roostevabast terasest mahutites. Veinile lisatakse väike kogus Syrah'd, et tugevdada värvust, anda kontsentratsiooni ja vananemisepotentsiaali ning puuviljalisust. 2/3 veinist on laagerdunud tammevaatides, et saavutada ihaldatud keerukust ja 1/3 terasest mahutis, et konserveerida naturaalset puuviljalisust.

Isole e Olena Chianti Classico on vein, mis on loodud, et välja tuua puuviljalised maitseomadused, veini struktuur annab kinnitust veini kõrgest vananemispotentsiaalist. Chianti Classico on ebatavaliselt täidlane, mida karakteriseerib sügav rubiinpunane värvus ja tema buketis on tunda kirssi ja vaarikat. Veini ümarus ja meeldiv happelisus lubab veini juua noorelt. Chianti Classico sobib ideaalselt teravamaitseliste roogade ja lihatoitude ning pasta kõrvale.

James Suckling 93 p

"This is a really authentic and beautiful Chianti Classico, offering cherries, orange peel and light undertones of nuts and bark. It’s medium-bodied, very polished and integrated with a fresh, juicy finish. Drink now." James Suckling 93 points