Chateau Vieille Tour la Rose, Saint-Emilion AC 37,5cl

Chateau Vieille Tour la Rose, Saint-Emilion AC 37,5cl

Nimi: Chateau Vieille Tour la Rose, Saint-Emilion AC 37,5cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Bordeaux, Libourne

Tootja: Maison Schröder & Schyler

Aastakäik: 2019

Mari: 80% Merlot, 15% Cabernet Franc, 5% Cabernet Sauvignon

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 626

Hind: 13.30

Hinnaklass:

Chateau Vieille Tour la Rose asub Saint-Emilion veinipiirkonna põhjaosas, valduse omanik on Daniel Ybert, kellele kuulub veel üks veinimõis Chateau Vieux Taillefer Pomeroli piirkonnas. Chateau Vieille Tour la Rose on väga väike valdus, kus kasvab vaid 4 hektari veinipuid, aedade pinnases domineerib liivasegune savi vulkaanlise päritoluga aluskivimikihil, veinipuude keskmine vanus on 30 aastat.

Vein valmistatakse 80% Merlot, 15% Cabernet Franc ja 5% Cabernet Sauvignon viinamarjadest. Kääritamine traditsioonilistes betoonmahutites, pärast alkoholkäärimise lõppu vanandatakse veini väikestes tammevaatides 12 kuud.

Veini on särav rubiinpunane värvus, aroomis värsked punased marjad, loomanahk ja värskelt küpsetatud leib, maitses on hea marjasus, suurepärane värskus, pehmed tanniinid, väga ümar ja mahlane.

Serveerida koos küpsetatud punase lihaga, kanalihaga teriaki marinaadis, küpsetatud pardilihaga, grillitud vorstikestega, ahjus küpsetatud sealihaga, pastaga tomatikastmes, tugevamaitselise lihaterriiniga. Soovitav serveerimistemperatuur on 16 kraadi juures. Veinil on hea küpsemispotentsiaal 10+ aastat.

Vein on saadaval vaid 375ml pudelis (pilt on illustratiivne).