Chateau Montus, Madiran AC 75cl

Chateau Montus, Madiran AC 75cl

Nimi: Chateau Montus, Madiran AC 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, South-West

Tootja: Brumont

Aastakäik: 2013

Mari: 80% Tannat, 20% Cabernet Sauvignon

Alkoholisisaldus: 14% vol.

Tootekood: 800

Hinnaklass:

Alain Brumonti Chateau Montus'i ja Chateau Bouscassé võrreldakse Prantsusmaa absoluutsete tippmõisadega nagu Ausone, Cheval Blanc, Pétrus, Latour, Lafite-Rothschild, Margaux, Yguem ja Haut Brion (Andrew Jefford ajakirjast Decanter). Prantsusmaa veiniteatmik Bettane & Desseauve loeb Alain Brumonti mõisasid top 5 Prantsusmaa veinimaja hulka („edela Prantsusmaa Pétrus"). Steven Spurrier on öelnud: „Alain Brumonti veinid on samal tasemel, mis Chateau Latour ja teised maailma parimad veinid".

1979 päris Alain Brumont oma isalt Chateau Bouscassé. Kaks aastat hiljem ostis ta Chateau Montusi. Alain Brumont omab 230 hektarit veiniaedu, millest 110 hektarit on Chateau Montus'is, mis asub Madiran AOC järskudel nõlvakutel, kus on rohkesti suuri veerkivimeid.

Chateau Montus on valmistatud 80% Tannat ja 20% Cabernet Sauvignon viinamarjadest. Viinamarjad koristatakse käsitsi ning sorteeritakse hoolikalt veinimõisa jõudes. Viinapuude keskmine vanus on 20 aastat ning saagikus 40 hl/ha kohta. Enne käärimist on veinivirre kestadega kontaktis 2 päeva. Käärimine toimub 28 kraadi juures tammemahutites 3-5 nädalat. Toimub ka täielik malolaktiline käärimine. Vein laagerdub tammevaatides 14 kuud, millest 50% on uued ja 50% ühe aasta vanused.

Aroom on kontsentreeritud ja elegantne, tunda on tumedaid ploome, punast kirssi ja vürtse. Tanniinid on siidised ning järelmaitses on tunda mokat. Vananemispotentsiaal kuni 2020. Serveerida 18  kraadi juures.