Chateau Montrose, 2eme Cru Classe, Saint-Estephe AC

Chateau Montrose, 2eme Cru Classe, Saint-Estephe AC

Nimi: Chateau Montrose, 2eme Cru Classe, Saint-Estephe AC

Riik/regioon: Prantsusmaa, Bordeaux, Medoc

Tootja: Chateau Montrose

Aastakäik: 2012

Mari: 57% Cabernet Sauvignon, 37% Merlot, 5% Cabernet Franc, 1% Petit Verdot

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 682

Hinnaklass: €€€

Chateau Montrose on St Estephes paiknev 2éme Cru Classé klassifikatsiooniga veinimõis ning on juba sajandeid olnud Bordeaux absoluutne tippvein. Chateau Montrose oli muuseas üks esimesi, kes alustas veini pudeldamisega mõisas, osad müügidokumendid viitavad, et juba 1904. aastakäik pudeldati mõisas. 

2006. aastal ostis mõisa Bouygues perekond, kes esimese asjana palkasid Chateau Haut-Brioni direktori Jean Bernard Delmasi ning mõni aasta hiljem ka Herve Berlandi, kes viimased 40 aastat oli töötanud Mouton Rothschildis. Lisaks investeeriti veinimõisa 55 miljonit eurot.

Chateau Montrose teeb unikaalseks ka see, et mõis omab 95 hektarit veiniaedu, mis paikneb kõik ühe blokina, millest 60% on Cabernet Sauvignoni, 32% Merlot, 6% Cabernet Franci ja 2% Petit Verdot all. Veinipuude keskmine vanus on 40 aastat. Pinnases domineerib St. Estephe'ile omaselt kruus, liiv ja natuke savi. 

Kääritamine toimub erineva suurusega 59-s temperatuurikontrolliga terasmahutis. Malolaktiline kääritamine toimub ka terasmahutites. Vein laagerdub 60% uutes väikestes Prantsuse tammevaatides 18 kuud. 50% ehk umbes 15 000 kasti kogu mõisa toodangust on esivein.

Montrose on jõulise stiiliga Bordeaux vein, meeletu kontsentratsiooniga ja hetkel üpris jõuliste tanniinidega. Tunda on ka küpseid ja lopsakaid mustsõstra noote, valget šokolaadi, purustatud kive, akaatsia lilli ja kakaod ning 2012 a omaselt meeldivat värskust. Soovitav joomisaken 2020-2035. 

Wine Enthusiast 95p
Tim Atkin 95p