Chateau Marsau, Cotes de Bordeaux Francs AC 75cl

Chateau Marsau, Cotes de Bordeaux Francs AC 75cl

Nimi: Chateau Marsau, Cotes de Bordeaux Francs AC 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Bordeaux, Libourne

Tootja: Chateau Marsau - Famille Chadronnier

Aastakäik: 2012

Mari: 100% Merlot

Alkoholisisaldus: 14% vol.

Tootekood: 665

Hind: 30.40

Hinnaklass:

Chateau Marsau on suurepärane väike veinimõis Bordeaux ühes vähemtuntud piirkonnas - Francs Côtes de Bordeaux appellatsioonis, vaid mõni kilomeeter Saint-Emilionist idas. Veiniaiad asuvad Francsi küla kõrgeimal nõlvakul ideaalse lõunapoolse asetusega, kus pinnases domineerib savi. Chateau Marsau'le kuulub kokku 12 hektarit veiniaedu, mille keskmine vanus on 25 aastat. Veinimõis kuulub Jean-Marie Chardonnier'ile, kes on ka Bordeaux negociantfirma Dourthe president.

Robert Parker: "The Pétrus of Côtes de Francs"

Chateau Marsau on valmistatud 100% Merlot viinamarjadest, mis koristati 27 september kuni 15 oktoober. Saagikus on 50 hl/ha kohta ning see teeb aastaseks toodanguks vaid 36,500 pudelit. Vein laagerdub Prantsuse tammevaatides 12 kuud, millest 30% on uued vaadid. 2010. aastakäik on pudeldatud 2012. aasta aprillis.

Aroomis on tunda mustsõstart, ploomi, vaarikaid, kirschi, kakaod, röstitud kohviube, balsamicot ning püssirohtu. Maitse on väga heas tasakaalus, siidiste tanniinidega ja pika järelmaitsega. Soovitav serveerida 17-18 kraadi juures. Vananemispotentsiaal aastani 2020.

Côtes de Bordeaux Francs'i peetakse suure potensiaaliga piirkonnaks ning sellest kõneleb ka see, et sinna on veinimõisad soetanud sellised kuulsad Bordeaux nimed nagu: Hubert de Boüard Chateau Angélus'ist (Ch. de Francs), Patrick Valette ex-Chateau Pavie'st (Ch. La Prade) ja Thienpont'i perekond, kellele kuulub mh. Vieux Chateau Certan, Le Pin jne. (Ch. Puyguéraud).

Wine Enthusiast 92 p
James Suckling 90 p