Chateau Léoville Barton, 2eme Cru Classe, Saint-Julien AC 75cl

Chateau Léoville Barton, 2eme Cru Classe, Saint-Julien AC 75cl

Nimi: Chateau Léoville Barton, 2eme Cru Classe, Saint-Julien AC 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Bordeaux, Medoc

Tootja: Chateau Léoville Barton

Aastakäik: 2003

Mari: 72% Cabernet Sauvignon, 20% Merlot, 8% Cabernet Franc

Alkoholisisaldus: 13% vol.

Tootekood: 653

Hinnaklass: €€€

1821. aastal ostis iiri päritolu Hugh Barton Chateau Langoa veinimõisa ja 1826. aastal osaluse Léoville’i valdusest. Järgnevad kolm põlvkonda olid Hugh järeltulijad valduste omanikeks aga alles Ronald Barton oli see, kes tundis aktiivset huvi perekonna valduste suhtes ja suutis mõisad säilitada Teise Maailmasõja rasketel aastatel, perekonna traditsioone jätkab 1930. aastal sündinud Anthony Barton ja tema tütar Lilian Barton. Tegemist on kahe erineva valdusega, Chateau Langoa Barton ja Chateau Leoville Barton, huvitav fakt on, et Leoville Barton’il ei ole traditsioonilist "chateau’d" (mõisahoonet), mõlema valduse veinid valmistatakse Langoa Barton’is.

Valdused asuvad Saint-Julien’i veinipiikonna südames, Leoville Barton’is kasvatatakse 72% Cabernet Sauvignon, 20% Merlot ja 8% Cabernet Franc viinamarju. Pärast marjade korjamist eemaldatakse neilt varred ja kääritatakse 200 hektoliitri suurustes termokontrolliga tammemahutites, alkoholkäärimine kestab 5 päeva, rakendatakse ümberpumpamist 2 korda päevas, seejärel toimub järel-leotus 2 nädala jooksul. Veinivirdelt eemaldatakse "vabalt voolav" vein ja pressitakse ka järelejäänud veinimüts "vin de presse", mis on oluline komponent veini lõpliku segu loomisel. Veini malolaktiline käärimine leiab aset tammemahutites ja seejärel laagerdub vein tammevaatides 20 kuud, 50% vaatidest on igal aastal uued.

Vein ise on väga muljetavaldav, rubiin-purpur punane värvus, aroomis on magus mustikas, mustsõstar, lagrits, pinnaseline nüanss, tammevanilje. Maitse küllaltki tanniine, väga jõuline kontsentratsioon, täidlane, kuid samas harmooniline. Väga hea küpsemispotentsiaal 10 - 20 aastat.

Wine Spectator - 98p
Bettane & Desseauve - 96p