Chateau Kirwan, 3eme Cru Classe, Margaux AC 75cl

Chateau Kirwan, 3eme Cru Classe, Margaux AC 75cl

Nimi: Chateau Kirwan, 3eme Cru Classe, Margaux AC 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Bordeaux, Medoc

Tootja: Chateau Kirwan

Aastakäik: 2014

Mari: 50% Cabernet Sauvignon, 35% Merlot, 9% Cabernet Franc, 6% Petit Verdot

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 605

Hind: 85.00

Hinnaklass: €€

Chateau Kirwani viinamarjaaedade kogupindala on 35 hektarit ja viinamarjade keskmine vanus on 25 aastat. Kasutatakse 50% ulatuses Cabernet Sauvignoni, 35% Merlot, 9% Cabernet Franci ja 6% Petit Verdot viinamarju. Viinamarjad koristatakse käsitsi päikesepaisteliste ilmadega ja pärast seda inspekteeritakse lintkonveieril kõigi viinamarjade kvaliteeti. Kääritamine toimub roostevaba terasest mahutites, kontrollitud temperatuuril. Pärast käärimise lõppu suunatakse vein väikestesse tammevaatidesse, millest 1/3 on igal aastal uued. Lõplik segu valitakse hoolikalt ja vaid kõige parematest vaatidest. Veinist sette eemaldamiseks kasutatakse munavalgeid. Vein valmib aeglaselt tänu kõrgele kontsentratsioonile.

Chateau Kirwan veine iseloomustab nii delikaatsus kui struktuur, ilmekas aroom, sügav värvus ja pikk järelmaitse. Mõisa konsultandiks on Bordeaux tipptehnoloog Michel Rolland. Margaux on väga elegantne ja feminiinne vein, suurem Merlot osakaal annab mahlase, nüansirikka ja maheda veini, suurepäraste vanilje ja tamme nüanssidega. Serveerida 18 kraadi juures.

Chateau Kirwani ajalugu ulatub tagasi 1751. aastasse kui Inglise kaupmees, Sir John Collingwood, ostis "Lassalle´i" valduse. Kui Sir Collingwood 1760. aastal suri, pärandas ta oma mõisa tütre abikaasale, Mark Kirwan´ile, kes oli Iiri kaupmees Galway´st, tollal elades Bordeaux´s. Tema ettevõtmisel vahetati välja ka mõisa nimi: uueks nimeks sai "Chateau Kirwan". Mark Kirwan taastas valduse võrratu mõisahoone ja asus sinna koos oma perekonnaga elama. 1855. aastal ostis mõisa perekond Goudard. Camille Goudard oli Bordeaux Raekoja administraator. Ta oli samas ka suurepärane botaanik, kes kujundas enamus mõisa aedadest. 1882. aastal kui Godard suri, annetas ta mõisa Bordeaux linnale ja samal aastal sõlmis linn lepingu "Schröder & Schyler´iga" Chateau Kirwani veinide edendamiseks. 1880. aastal saabusid rasked ajad koos ameerika viinamarjaaedade kahjuri "phylloxera" hävitustööga. Viinamarjaaiad kannatasid tohutult ja nende väärtus langes. 1904. aastal ostsid mõisa Guestier veinikaupmehed, kuid nad säilitasid "Schröder & Schyler´iga" sama kokkuleppe, mille oli sõlminud Bordeaux linn. 1926. aastal ostis mõisa tol ajal "Schröder & Schyler´i" üks omanikest, Armand Schyler. Mõisast sai tema suvekodu.

James Suckling 93 p
Robert Parker 91 p