Chateau Fourcas-Dupré, Cru Bourgeois Superieur, Listrac-Medoc AC 75cl

Chateau Fourcas-Dupré, Cru Bourgeois Superieur, Listrac-Medoc AC 75cl

Nimi: Chateau Fourcas-Dupré, Cru Bourgeois Superieur, Listrac-Medoc AC 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Bordeaux, Medoc

Tootja: Chateau Fourcas-Dupré

Aastakäik: 2006

Mari: 44% Cabernet Sauvignon, 44% Merlot, 10% Cabernet Franc, 2% Petit Verdot

Alkoholisisaldus: 13%

Tootekood: 609

Hinnaklass:

Chateau Fourcas Dupré on Listrac-Medoc'i piirkonna üks juhtivaid veinimõisasid, kellele kuulub ühe blokina 46 hektarit veiniaedu. Veine on nendel valdustel kasvatatud juba 18. sajandi algusest. Veinimõis kuulub Pagés perekonnale.

2003 sai veinimõis Cru Bourgeois Supérieur klassifikatsiooni, mis pärast 2006. aastakäiku üldse kaotati. Seejärel otsustas Pagés perekond, et nad ei esita oma veini enam Cru Bourgeois proovimisele, nagu seda ka tegid ka enamus endisi Cru Bourgeois Supérieur tootjaid. Fourcas Dupré on ka üks väheseid mitte grand cru classé veinimõisasid, mis on Union des Grand Crus de Bordeaux liige.

Veiniaia pinnas on segu liivasest Püreneede kruusast (80%), savist ja lubjakivist. Veinipuude keskmine vanus 30+ aastat. 2006 Fourcas Dupré on laagerdunud 12 kuud tammevaatides, millest 1/3 on uued vaadid.

Aroomis on tumedad marjad (must kirss, mustsõstar), grafiidine (pliaatsi süsi) mineraalsus, tubakalehed ja kerge paprika. Väga hästi integreeritud ja pehmed tanniinid. Maitses on tunda Morello kirssi, küpseid ploome, mustsõstart, kergelt mõrudat kohviuba ning lagritsat.

Vein on hetkel ideaalses joomisküpsuses. Serveerida 18 kraadi juures Riedeli Cabernet / Merlot (Bordeaux) klaasist.

Wine Enthusiast 88 p
Revue de Vins de France 15,5 p