Chateau Capbern Gasqueton, Saint-Estephe AC 75cl

Chateau Capbern Gasqueton, Saint-Estephe AC 75cl

Nimi: Chateau Capbern Gasqueton, Saint-Estephe AC 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Bordeaux, Medoc

Tootja: Chateau Calon Segur

Aastakäik: 2008

Mari: 68% Cabernet Sauvignon, 31% Merlot, 1% Petit Verdot

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 643

Hinnaklass: €€

Maailmakuulsa Chateau Calon Segur’i omanikele kuulub Saint-Estephe’s veel üks pisut „vähemtuntud” veinimõis, mille nimi on Chateau Gapbern Gasqueton, tõeline pärl, kus valmistatakse suurepäraseid tõupuhtaid Saint-Estephe’i punaveine. Mõis on kokku 38 hektarit suur ja valdusele on istutatud 29 hektarit veiniaedu, veinipuud on keskmiselt 20 aastat vanad, pinnas on valdavalt liiva ja kruusa segu, kohati ka savi ja kruusa segu ja kriidikivi.

Vein valmistatakse 68% Cabernet Sauvignon, 31% Merlot ja 1 % Petit Verdot viinamarjadest. Viinamarjad koristatakse käsitsi, esimene valik tehakse veiniaias, teine sorteerimine toimub mehhaanilistel vibreerivatel sorteerimislaudadel ja lõpuks toimub kolmas käsitsi sorteerimine. Veinivirde käärimine toimub roostevaba terasest mahutites, matseratsioon kestab 18 – 21 päeva, ülepumpamine kaks korda päevas, alkoholkäärimine terasest mahutites 20 kraadi juures, tammevaadis laagerdub vein 18 kuud, igal aastal on 60% uued vaadid, sette eemaldamine munavalgetega. Mõisa aastane kogutoodang on umbes 80000 pudelit.


Veinil on sügav mustjas-punane värvus. Aroomis segunevad jõulisus ja delikaatsus, värskendav rikkalik puuviljasus. Maitse on mahlane ja balansseeritud, magusad metsamarjad, lihvitud tanniinsus koos siidise tekstuuriga, suurepärane kontsentratsioon ja maitsesügavus. Väga kauakestev lõppmaitse, milles huvitav mineraalsus. Veinil on küpsemispotentsiaali 20+ aastat.