Chateau Bouscassé "Vieilles Vignes", Madiran AC 75cl

Chateau Bouscassé "Vieilles Vignes", Madiran AC 75cl

Nimi: Chateau Bouscassé "Vieilles Vignes", Madiran AC 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, South-West

Tootja: Brumont

Aastakäik: 2007

Mari: 100% Tannat

Alkoholisisaldus: 14,5% vol.

Tootekood: 808

Hind: 44.10

Hinnaklass:

Alain Brumonti Chateau Montus'i ja Chateau Bouscassé võrreldakse Prantsusmaa absoluutsete tippmõisadega nagu Ausone, Cheval Blanc, Pétrus, Latour, Lafite-Rothschild, Margaux, Yguem ja Haut Brion (Andrew Jefford ajakirjast Decanter). Prantsusmaa veiniteatmik Bettane & Desseauve loeb Alain Brumonti mõisasid top 5 Prantsusmaa veinimaja hulka („edela Prantsusmaa Pétrus"). Steven Spurrier on öelnud: „Alain Brumonti veinid on samal tasemel, mis Chateau Latour ja teised maailma parimad veinid".

1979 päris Alain Brumont oma isalt Chateau Bouscassé. Kaks aastat hiljem ostis ta Chateau Montusi. Alain Brumont omab 230 hektarit veiniaedu, millest 120 hektarit on Chateau Bouscassé. Mõis asub Madiran AOC platool, kus pinnases domineerib hall, punane ja kollane savi.

Chateau Bouscasse Vieilles Vignes vein on valmistatud 100% Tannat'i viinamarjadest, mis on üle 50 aasta vanad (osad 150 aasta vanused). Saagikus on 40 hl/ha kohta. Käärimine kestab 28 kraadi juures 3-6 nädalat. Malolaktiline käärimine toimub uutes vaatides. Vein laagerdub 100% uutes tammevaatides 14-16 kuud.

Aroom on võimas ja vürtsine. Maitse on kuiv, täidlane, samas pehme ja siidine. Tunda on tumedaid ploome ja kirsse. Rohked tanniinid on tasakaalustatud meeldiva happesusega. Järelmaitse on äärmiselt pikk. Toitudest sobib rikkalike liharoogadega (veinikastmes) ja metsloomalihaga. Serveerida 18 kraadi juures. Toodetud 40 000 pudelit.