Chateau Bouscassé, Madiran AC 37,5cl

Chateau Bouscassé, Madiran AC 37,5cl

Nimi: Chateau Bouscassé, Madiran AC 37,5cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, South-West

Tootja: Brumont

Aastakäik: 2011

Mari: 60% Tannat, 25% Cabernet Sauvignon, 15% Cabernet Franc

Alkoholisisaldus: 14,5% vol.

Tootekood: 805

Hinnaklass:

Alain Brumonti Chateau Montus'i ja Chateau Bouscassé võrreldakse Prantsusmaa absoluutsete tippmõisadega nagu Ausone, Cheval Blanc, Pétrus, Latour, Lafite-Rothschild, Margaux, Yguem ja Haut Brion (Andrew Jefford ajakirjast Decanter). Prantsusmaa veiniteatmik Bettane & Desseauve loeb Alain Brumonti mõisasid top 5 Prantsusmaa veinimaja hulka („edela Prantsusmaa Pétrus"). Steven Spurrier on öelnud: „Alain Brumonti veinid on samal tasemel, mis Chateau Latour ja teised maailma parimad veinid".

Alain Brumont korraldab igal aastal ka pimedegustatsiooni nimega „Rendez-Vous des Icones", kus Brumont seab kolm oma parimat veini vastamisi seitsme maailma absoluutse tippveiniga. Ja seda kaks korda. Tulemustega võite tutvuda siin.

1979 päris Alain Brumont oma isalt Chateau Bouscassé. Kaks aastat hiljem ostis ta Chateau Montusi. Alain Brumont omab 230 hektarit veiniaedu, millest 120 hektarit on Chateau Bouscassé. Mõis asub Madiran AOC platool, kus pinnases domineerib hall, punane ja kollane savi.

Chateau Bouscassé on valmistatud 60% Tannat, 25% Cabernet Sauvignon ja 15% Cabernet Franc viinamarjadest. Viinamarjad koristatakse käsitsi ning sorteeritakse hoolikalt veinimõisa jõudes. Saagikus on 40 hl/ha kohta. Enne käärimist on veinivirre paar päeva kestadega kontaktis. Käärimine kestab 28 kraadi juures 3-6 nädalat. Vein laagerdub tammevaatides 12-14 kuud, millest 30% on uued.

Aroom on kontsentreeritud ja küps, tunda on tumedaid puuvilju ja natuke vaniljet. Vein on ka noorelt juba hästi joodav, elegantsed tanniinid, tunda on küpseid ja magusaid puuvilja noote ja natuke lagritsat. Vananemispotentisaal vähemalt 10 aastat. Serveerida 18 kraadi juures.