Chambertin Clos de Beze Grand Cru AC, Pascal Lachaux 75cl

Chambertin Clos de Beze Grand Cru AC, Pascal Lachaux 75cl

Nimi: Chambertin Clos de Beze Grand Cru AC, Pascal Lachaux 75cl

Riik/regioon: Prantsusmaa, Burgundia, Cote de Nuits

Tootja: Pascal Lachaux

Aastakäik: 2008

Mari: 100% Pinot Noir

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 244

Hinnaklass: €€€

Arnoux nimi on Vosne-Romanées teada juba 19. sajandi keskpaigast. Kuni 2007. aastani oli veinimaja nimi Robert Arnoux ning peale seda Domaine Arnoux-Lachaux. Täna juhib mõisa 14 hektari suuruseid valdusi juba viies põlvkond Pascal Lachaux juhtimisel. Burgundia veinide ühe suurima asjatundja Allen Meadowsi arvates on Arnoux-Lachaux veinid Vosne-Romanée ühed parimad. Domaine Arnoux-Lachaux on kuulus oma pikaealiste veinide poolest, mida samas võib ka nautida noorelt. Viimastel aastatel on veinimaja järjest rohkem hakanud kasutama uut tamme. Seega sõltuvalt aastakäigust tuleb mõnikord natuke kauem oodata, et veinid saavutaksid ideaalse joogiküpsuse. Mõisa veinid on väga stiilipuhtad, elegantsed ning tihti kreemja tekstuuriga.

Pascal Lachaux on Domaine Arnoux-Lachaux (ja Pascal Lachaux) väga väike negocianti äri, mis tähendab, et viinamarjad on ostetud väga hoolikalt valitud kasvatajatelt. Veine valmistab Pascal Arnoux-Lachaux veinimajas sama hoolikuse ja lähenemisega.

Gevrey-Chambertin's on kokku 9 grand cru aeda, millest kuulsaimad ja hinnatuimad on kaks naabrit - Chambertin Clos de Béze ning Chambertin. Clos de Béze on kokku 14.7 ha suurune ning paikneb Chambertin'st vähe kõrgemal nõlvakul ning on seetõttu elegantsema stiiliga ning natuke madalama alkoholi ja tanniinidega kui Chambertin. Mõnikord nimetatakse Clos de Béze naiselikuks Chambertini alter egoks. Clos de Beze veiniaia omanikke on umbes 15 ning kogu grand cru aastane toodang on 5000-5700 kasti.

Pascal Lachaux Clos de Béze aroomis on tunda tumedaid ja punaseid marju (mustsõstart, karusmarja, maasikaid), muskaati, sammalt, metsaalust, lagritsat ja münti. Maitse on külluslik, elegantne, komplekssne, üpris jõulise struktuuriga tunda on kontsentreeritud puuviljasust. Järelmaitse on üli pikk ning mineraalne. Vananemispotentsiaal 20+ aastat.