Cepparello (Sangiovese), Toscana IGT 75cl

Cepparello (Sangiovese), Toscana IGT 75cl

Nimi: Cepparello (Sangiovese), Toscana IGT 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Toscana

Tootja: Isole e Olena

Aastakäik: 2015

Mari: 100% Sangiovese

Alkoholisisaldus: 14,5% vol.

Tootekood: 1338

Hinnaklass: €€

Cepparello kontseptsioon ja stiil on kujundatud 1970. aastate alguses veinimeister Paolo De Marchi poolt. Ta oli üks esimeste hulgas, kes avastasid, et suure vananemispotentsiaaliga veinide valmistamiseks tuleks kasutada Sangiovese viinamarju. Iga aasta valib ta hoolikalt parimad viinamarjad vanematest Sangiovese viinamarjaaedadest, kus kasvavad viinamarjad, millel on intensiivne värvus ja karakter ning kõrge suhkrusisaldus.

Viinamarjad pressitakse ja fermenteeritakse koos nahkadega umbes 20 päeva ja seejärel vanandatakse veini väikestes tammevaatides. Tammevaadid annavad veinile tanniinsuse ja rikkalikuma puidu maitse. Veini hoitakse tammevaatides kuni 1 aasta, kuna eksperimendid, mida Cepparelloga tehti, näitasid, et optimaalne aeg hästi tasakaalustatud Sangiovese veini tootmiseks on 1 aasta tammevaadis ja 1 aasta pudelis. Cepparello on oma nime saanud väikese oja järgi, mis saab alguse viinamarjaaia kõrgeimast kohast. Sildil on originaalne 19. Sajandi disain, mida kasutas De Marchi perekonna veinimõis, Villa Sperino, Põhja – Piedmontis.

Cepparellot saab kõige täpsemini iseloomustada kui täidlast veini, millel on sügav purpurpunane värvus. Ta on tanniinirikas, olles samas maitselt pehme ja ümar ning nooruslikult puuviljaline. Cepparello on vein, mis on loodud vananemiseks, kuid teda võib juua väga hästi ka noorelt. Ta on suurepärane kaaslane vürtsikale röstitud lihale, punasele lihale ja ulukilihale.

Gambero Rosso - 3 Glasses