Caviar de Pinot Noir (Trocken), Rheingau 75cl

Caviar de Pinot Noir (Trocken), Rheingau 75cl

Nimi: Caviar de Pinot Noir (Trocken), Rheingau 75cl

Riik/regioon: Saksamaa, Rheingau

Tootja: Balthasar Ress

Aastakäik: 2013

Mari: 100% Pinot Noir

Alkoholisisaldus: 12% vol.

Tootekood: 425

Hinnaklass: €€€

Balthasar Ressi veinimaja asutati 1870. aastal Hattenheimis ning tänaseks on nad tõusnud Rheingau piirkonna üheks parimaks veinimajaks. Ress on ka parimaid Saksa veinitootjaid ühendava VDP organisatsiooni liige. Täna juhib veinimaja Chrsitain Ress, kes esindab perekonna 5. põlvkonda. Veinimeister on kuulus Dirk Wuertz, kes on muuhulgas ka tuntud veiniblogija ja ajakirjanik. Neile kuulub 44 hektarit veiniaedu, mis teeb neist ühe suurima perekonna omanduses oleva Rheingau tootja.

Balthasar Ressi veinivalmistamise printsiibid.

Caviar de Pinot on igas mõttes erakordne vein, kindlasti Ressi üks uhkemaid veine. Ideaalses küpsuses viinamarjad ning ekstreemselt madal saagikus on selle vein eeldusteks. Kõik viinamarjad eemaldatakse kobaratest käsitsi ja üks haaval. Seejärel toimub õrn viinamarjade pressimine jalgadega. Kääritamine toimub avatud tammevaatides 4 nädalat. Lõpuks laagerdub Caviar väikestes Prantsuse (Loire oru) tammevaatides 20 kuud. Vein ei ole filtreeritud.

Vein on nime saanud Master Sommelier Hendrik Thoma ütlusest ("Fantastic, looks ike caviar") kui ta nägi käsitsi eemaldatud marjade pilti

Aroom on väga puhas, tunda on suitsuseid ja pipraseid noote, tumedaid kirsse, väikeseid küpseid mustsõstraid ja kaneeli. Maitse on meeldivalt värske ja siidine, meeletu kontsentratsiooniga ning tunda on tubakat, nahka ja mineraalset metsaalust. Valmistatud vaid kolm vaati, seega saadavus on väga limiteeritud. Vananemispotentsiaal 2017-2028+. Serveerida 16 kraadi juures Riedeli Pinot Noiri klaasist.

Falstaff 92 p