Cavalli, Toscana IGT, Tenuta Degli Dei 75cl

Cavalli, Toscana IGT, Tenuta Degli Dei 75cl

Nimi: Cavalli, Toscana IGT, Tenuta Degli Dei 75cl

Riik/regioon: Itaalia, Toscana

Tootja: Tenuta Degli Dei

Aastakäik: 2012

Mari: 50% Cabernet Sauvignon, 25% Petit Verdot, 15% Cabernet Franc

Alkoholisisaldus: 13,5% vol.

Tootekood: 1938

Hind: 49.80

Hinnaklass: €€

Tommaso Cavallile ja tema moeloojast isale on juba 1970ndatest kuulunud Toskaanas Tenuta Degli Dei nimeline farm, kus Tommaso ise ka elab. Farm asub San Lelino külas Panzano linna lähistel Chianti piirkonnas. Viinamarjad asuvad Conca d'Oro orus, mis tänu oma pinnasele ja asukohale on ideaalne veini valmistamiseks. Veiniaia pinnases on peamiselt savirikas lubjakivi. Tommaso, erinevalt oma isast, on väga tagasihoidlik ning osaleb igapäevaselt kogu veinivalmistamise protsessis. Abiks on tal Toskaana ja kogu Itaalia üks kuulsamaid veinikonsultante Carlo Ferrini, kelle klientide hulka kuulub ka teine meie valikus olev Poliziano veinimõis. Suure osa oma ajast kulutab Tommaso farmis ka oma teise armastuse ehk hobuste kasvatamise ja aretamise peale.

Tommaso ja Carlo kasvatavad põhiliselt Bordeaux viinamarjasorte: Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot ja Petit Verdot. Viinamarjade koristus toimub eranditult käsitsi, pärast mida toimub kahekordne sorteerimine, kõigepealt kobarad ja siis marjad. Tenuta Degli Dei toodab kolme veini, mis on stiililt väga pehmed ja kergesti joodavad (tüüpiline Carlo Ferrini käekiri). Seda veinimõisa peetakse praegu uueks tõusvaks täheks Toskaana veinimaastikul. Seda peegeldavad ka veiniajakirjanike positiivsed kommentaarid.

Cavalli on mõisa esivein, valmistatakse 50% Cabernet Sauvignon, 25% Petit Verdot ja 15% Cabernet Franc. Veiniaiad asuvad 350 meetri kõrgusel merepinnast. Kääritamine kestab 8-10 päeva ning veinivirre on kestadega kontaktis 10-14 päeva. Malolaktiline kääritamine toimub suurtes tammemahutities (tonneaux), kus ka vein hiljem 18 kuud laagerdub. Pärast rahuneb vein pudelis veel 12 kuud.

Aroomis on tunda magusaid punaseid kirsse, lagritsat, münti ning lilli. Maitse on kontsentreeritud, tunda on kirsse ja mustsõstart. Hea elav happesus ja elegantne tanniin. Heas tasakaalus, velvetine tekstuur. Aastane toodang 23 000 pudelit.

Wine Advocate 92 p
Stephen Tanzer 91 p